کدخبر: ۳۳۹۸۶۰ لینک کوتاه

تقابل تمام‌عیار ترامپ و توئیتر در اوج بحران داخلی

اقتصادنیوز؛ روز گذشته «جک دورسی»، مدیر عامل شبکه اجتماعی توئیتر، در رشته توئیت‌هایی از تصمیم شرکت خود برای بررسی حقیقت توئیت‌های ترامپ درباره رأی‌گیری پستی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا خبر داد و نوشت که با وجود انتقاد ترامپ و متحدان وی از این تصمیم کوتاه نخواهد آمد. جدال ترامپ و شبکه اجتماعی مورد علاقه‌اش پس از توئیت‌های دورسی وارد عرصه‌های دیگر شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ مدیر عامل شبکه اجتماعی توئیتر روز گذشته گفت که از تصمیم شرکت خود برای بررسی حقیقت توئیت‌های اخیر ترامپ درباره رأی‌گیری پُستی در انتخابات ۲۰۲۰، کوتاه نخواهد آمد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی»، گفته‌های مدیر عامل توئیتر در حالی مطرح شد که ترامپ امروز قرار است، یک دستور اجرایی برای «شبکه‌های اجتماعی» در آمریکا امضا کند. 

دلیل کاخ سفید برای امضای این دستور اجرایی این بوده که این شبکه‌های اجتماعی طبق شواهدی، در سیاست‌های تعدیل محتواهای خود، غرض داشته‌اند. 

دورسی روز گذشته (چهارشنبه) در رشته‌ توئیت‌های ضمن اشاره به برچسب زدن توئیت‌های ترامپ درباره رأی‌گیری پستی نوشت: «این توئیت‌های ترامپ ممکن است مردم را گمراه کند که آنها نیاز ندارند برای گرفتن برگه رأی ثبت نام کنند. (به این معنی که تنها رأی‌دهندگانی که ثبت نام کرده‌اند برگه رأی دریافت خواهند کرد.)» 

توئیتر در اقدامی روز سه‌شنبه، ذیل توئیت‌های ترامپ دو لینک را با عنوان «حقیقت را درباره رأی‌گیری پستی بدانید» پیوست کرد. زمانی که بر این لینک‌ها کلیک می‌شود، برای کاربر صفحه‌ای باز می‌شود که نوشته «ترامپ به غلط ادعا کرده رأی‌گیری پستی منجر به تقلب در انتخابات خواهد شد. اما طبق بررسی‌هایی که در مورد حقیقت این ماجرا انجام شده، گفته می‌شود که هیچ شواهدی وجود ندارد که اینگونه رأی‌گیری، به تقلب انتخاباتی منجر می‌شود.» 

دورسی همچنین در ادامه توئیت‌های خود نوشت که شبکه اجتماعی توئیتر این لینک‌ها را آپدیت خواهد کرد تا این مسئله روشن‌تر شود. 

وی در این توئیت‌ها نوشت: «این (لینک‌ها) ما را میانجی‌گر حقیقت نمی‌کند. قصد ما این است که این اظهارات متناقض را به یکدیگر وصل کنیم و اطلاعاتی که در مورد آنها بحث و مشاجره است را نشان دهیم تا مردم خودشان قضاوت کنند.»

وی در ادامه توئیت خود نوشت: «شفافیت بیشتری از طرف ما نیاز است تا مردم دلیل اقدامات ما را به خوبی ببینند.» 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، امروز قرار است در بحبوحه، دشمنی و خصومت اخیر خود با شبکه اجتماعی توئیتر، یک دستور اجرایی را به امضا برساند. 

قانون‌گذاران آمریکایی در طیف‌های مختلف سیاسی از اساسنامه‌ای که در این دستور اجرایی مورد هدف قرار گرفته، انتقاد کرده‌اند.

این اساسنامه به منظور محافظت از شرکت‌های بزرگ فناوری برای پذیرفتن مسئولیت محتوا‌های کاربران آنها در نظر گرفته شده است. 

بند 230 این اساسنامه به شبکه‌های مجازی آنلاین اجازه می‌دهد که در تعدیل خوب محتوا‌های «ناخوشایند» دخالت کنند. 

در عمل، برخی از سیاستمداران محافظه‌کاران نیز ادعا کرده‌اند که این بند به آنها اجازه می‌دهد که بتوانند از تبعات ناشی از حذف دیدگاه‌های سیاسی مخالف بگریزند. 

توییتر پیام ترامپ را ترویج و تکریم خشونت خواند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ شبکه اجتماعی توییتر، توییت جدید ترامپ در مورد حوادث یک شهر آمریکا را تکریم و تجلیل از خشونت‌ورزی نامید.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز؛ دونالد ترامپ در واکنش به حوادث شهر مینیاپولیس از تیراندازی به معترضان خبر داده و تهدید کرده بود آشوب‌ها و غارت‌ها را با گلوله پاسخ خواهد داد. مینیاپولیس به دلیل خفه کردن یک سیاهپوست توسط چند مامور پلیس به شدت در ناآرامی و آشوب به سر می‌برد و گارد ملی آمریکا نیز برای آرام کردن اوضاع وارد شهر و حومه آن شده است.

در همین حال، توییتر با انتقاد از توییت جدید ترامپ در مورد مینیاپولیس آن را ترویج و تکریم خشونت نامیده است. این شبکه اجتماعی اعلام کرده توییت ترامپ در این مورد برخلاف قوانین ضدخشونت توییتر است و اگر تصمیم بر باقی ماندن آن گرفته شود ممکن است برخلاف مصالح عمومی تلقی شود.

توییتر گفته اقداماتی را برای حفاظت از ترویج خشونت و کشیده نشدن کاربران به سمت خشونت اتخاذ خواهد کرد؛ کاربران می‌توانند چنین توییت‌هایی را بازنشر کنند اما نباید آن را لایک کرده و یا به آن پاسخ دهند.

توییتر در کنار توییت جدید ترامپ در مورد حوادث شهر مینیاپولیس برچسب مربوط به خشونت را نهاده است. توییتر این برچسب را برای اطلاعات نادرست ترامپ در مورد کرونا نیز نهاده بود. ترامپ به دلیل عصبانیت از توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی دستور محدودسازی آنان را صادر کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند