کدخبر: ۳۳۹۸۷۸ لینک کوتاه

دو مقام ارشد چینی تهدید کردند؛

گزینه نظامی چین علیه استقلال تایوانپ

اقتصادنیوز؛ دو مقام ارشد چینی روز جمعه تایوان را به استفاده از گزینه نظامی برای جلوگیری از استقلال آن تهدید کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ «لی ژو چنگ» رئیس ستاد مشترک شورای نظامی مرکزی چین روز جمعه در سمیناری به مناسبت پانزدهمین سالگرد تصویب قانون ضد استقلال طلبی که در تالار بزرگ خلق در پکن برگزار شد، گفت: درها به روی عملیات نظامی علیه تایوان که پکن اصرار دارد متعلق به کشور چین است، همچنان باز است.

وی اظهار کرد: اگر فرصت اتحاد مجدد مسالمت آمیز از بین برود، نیروهای مسلح مردمی و دولتی به همراه مردم تایوان، قاطعانه همه اقدامات لازم را به هدف خنثی سازی طرح ها و اقدامات جدایی طلبانه اتخاذ خواهند کرد.

این مقام نظامی چین در ادامه افزود: ما متعهدبه عدم استفاده از زور نمی شویم و حقمان در استفاده از همه تدابیر  لازم برای  تضمین ثبات و کنترل اوضاع در تنگه تایوان محفوظ است.

از طرف دیگر «لی چان چو» رئیس کمیته دائم شورای ملی حزب خلق چین که سومین مقام ارشد حزب کمونیست حاکم در این کشور به شمار می رود، تاکید کرد که توسل به روش های نامسالمت آمیز در قبال تایوان، گزینه آخر است.

وی خطاب به نیروهای حامی استقلال تایوان گفت: مسیر استقلال تایوان به بن بست منتهی می شود و به چالش کشیدن این قانون مستوجب مجازات سختی خواهدبود.

قانون ضد استقلال طلبی که در سال ۲۰۰۵ میلادی تصویب شد، به دولت چین اجازه قانونی اقدام نظامی علیه تایوان در صورت استقلال آن و یا در صورت نزدیک شدن به این هدف را می دهد.

تایوان از زمان پایان جنگ داخلی چین در سال ۱۹۴۹ میلادی، همچنان خارج از کنترل دولت این کشور است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند