کدخبر: ۳۳۹۹۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تسهیلاتی برای روستاییان و عشایر آسیب دیده از کرونا

اقتصادنیوز :‌مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از تسهیلاتی برای روستاییان و عشایر آسیب دیده از کرونا خبر داد و گفت:کمپین روستای بدون کرونا راه اندازی شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،علی شیرکانی  در مورد اقداماتی که برای روستاییان از جمله اقشار آسیب‌پذیر در دوران کنونی شیوع ویروس کرونا انجام شده گفت: در نخستین روزهای شیوع ویروس، فرایندهای بیمه‌ای را تا حد امکان از حضوری به الکترونیک تغییر دادیم. الان دریافت شناسه و پرداخت حق بیمه به صورت اینترنتی امکان‌پذیر است و بیمه‌شدگان نیازی به مراجعه حضوری ندارند.

وی افزود: همچنین با ایجاد مهلت دوماهه برای بیمه‌شدگانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا موفق نشده بودند حق بیمه خود را در موعد مقرر پرداخت کنند، تلاش کردیم به اعضای خود برای عبور راحت‌تر از این شرایط کمک کنیم.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر تاکید کرد: یکی از اصلی‌ترین اقدامات صندوق، راه‌اندازی کمپین روستای بدون کرونا به عنوان کانال ویژه ‌ای برای ارتباط با جمعیت تحت پوشش صندوق در دوران شیوع ویروس بود.

شیرکانی گفت: در این طرح علاوه بر ارسال محتواهای آموزشی، از جمعیت تحت پوشش صندوق خواسته شد تا در صورتی که از شیوع ویروس آسیب دیده‌اند، به ما اطلاع دهند.

وی ادامه داد: در نظر داریم بر اساس مقررات صندوق، برای خانوارهایی که درگیر این بیماری شده‌اند، در چارچوب مقررات و ضوابط صندوق حمایت‌هایی در نظر گرفته ایم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند