کدخبر: ۳۴۰۰۶۴ لینک کوتاه

ادعای مقام آمریکایی؛

اجازه اعطای وام به ایران را نمی‌دهیم

اقتصادنیوز؛ مسئول مؤسسه استراتژیک «اسکو کرافت» آمریکا و ناظر برنامه امنیت ملی و بین المللی آمریکا در خاورمیانه مدعی شد که واشنگتن اجازه نمی‌دهد صندوق بین‌المللی به ایران وام اعطا کند.

«کرستن فانتنروز» مسئول مؤسسه استراتژیک «اسکو کرافت» آمریکا و ناظر برنامه امنیت ملی و بین المللی آمریکا در خاورمیانه گفت: آمریکا به ائتلافش با کشورهای حاشیه خلیج فارس متعهد است و به منظور حفظ امنیتش از درگیری های طولانی مدت و هزینه بر کنار کشیده است.

فانتنروز در گفتگو با روزنامه سعودی «الشرق اللاوسط» عربستان با اشاره به اینکه همه عقب نشینی های آمریکا با امنیت خلیج فارس ارتباط داشته است، اظهار کرد: از کشورهای حاشیه خلیج فارس می خواهیم که شریک ما باشند. اگر ایران تلاش کند به نیروهای آمریکایی در عراق بار دیگر حمله کند، پاسخ بسیار قوی خواهد بود.

این مقام آمریکایی با اشاره به اینکه ایران برای وادار کردن آمریکا برای ترک منطقه و فشار بر کشورهای حاشیه خلیج فارس برای قطع روابط با واشنگتن تلاش می کند، افزود: واشنگتن هرگز به صندوق بین المللی پول اجازه نخواهد داد به ایران وام بدهد.

وی در ادامه از اقدام آلمان در تروریستی خواندن حزب الله تمجید کرد و خاطرنشان کرد: سال ۲۰۱۸ میلادی کاخ سفید برای اوضاع لبنان اهتمام قائل بود اما نتایج انتخابات رخ داد و حزب الله آمد و کاخ سفید هم لبنان را رها کرد و رفت.

این مقام آمریکایی در ادامه گفت: اگر ایران و یا نیروهای وابسته به آن به دنبال حمله به اهداف ما در عراق باشند، قطعا این بار پاسخ بسیار سخت خواهد بود و ممکن است به معنای محو حزب الله عراق از نقشه و بمباران پایگاههای دریایی سپاه پاسداران باشد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند