کدخبر: ۳۴۰۱۶۹ لینک کوتاه

درخواست آموزش و پرورش از مدارس: پایان سال تحصیلی را اعلام کنید

اقتصادنیوز : معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس هر زمان که ارزیابی از آموزش دانش‌آموزان پایان یابد، می‌توانند اتمام سال تحصیلی را اعلام کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبر آنلاین ،رضوان حکیم زاده اظهار داشت: آغاز فرآیند ثبت‌نام از اول خرداد ماه اعلام شده است، در واقع این آغاز فرآیند ثبت‌نام شامل تشکیل ستادهای استانی و برنامه‌ریزی‌های لازم است.

وی افزود: با توجه به اختیاری که به شورای مدارس داده شده، هر زمان که معلمان گزارش خود را ارایه دهند و اعلام کنند که آموزش و یادگیری دانش آموزان تکمیل و محتواهای درس‌ها ارایه شده است باید ارزیابی‌ها  در سامانه آموزش و پرورش ثبت شود و دانش آموزان پس از آن می‌توانند برای ثبت‌نام اقدامات بعدی را انجام دهند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با توجه به بازده زمانی که برای بازگشایی مدارس مشخص شده، این فرصت فراهم است تا جایی که دانش آموزان بخواهند و لازم بدانند رفع اشکال دروس انجام شود و آنها در مدارس حضور داشته باشند و معلمان این خدمات آموزشی را به دانش آموزان ارائه کنند.

 حکیم زاده همچنین درباره حضور دانش آموزان پس از بازگشایی مدارس در دوران کرونا برای رفع اشکال اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های  انجام شده حدود ۱۰ تا  ۱۵ درصد دانش آموزان در مناطق شهری و البته درصد بسیار بیشتری در  مناطق عشایری در مدارس حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: پیشتر پیش بینی می‌شد که همین ۱۰ تا ۱۵ درصد از  دانش آموزان به هر دلیلی نتوانسته باشند از فضای مجازی در  بستر شبکه شاد و آموزش  تلویزیونی استفاده کنن یا احیانا در یادگیری مشکل داشته باشند که همین تعداد نیز در مدارس حاضر شدند.

وی یادآور شد: اما در مناطق روستایی و عشایری و مناطق دورافتاده به دلیل دسترسی نداشتن دانش آموزان به فناوری‌ها و فضای مجازی شاهد حضور گسترده‌ای  از آنها در مدارس بودیم که کلاس‌های درس برگزار شد.

 معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش درباره شرایط آموزش دانش آموزان در صورت تداوم کرونا هم اظهار داشت: اگر شرایط کرونا در کشور ادامه‌دار باشد، وزارت آموزش و پرورش سناریوی خود را برای این شرایط تدوین کرده است.

حکیم زاده افزود: در سناریوهای آموزش و پرورش گفته شده که با استفاده از فضای فناوری و رویکرد ترکیبی و تلفیقی که شامل  آموزش‌های تلویزیونی و فضای مجازی و رویکرد ترکیبی که متشکل از آموزش حضوری و مجازی است، آموزش ادامه یابد.

وی خاطرنشان کرد: قطعا وزارت آموزش و پرورش رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی  را با همکاری وزارت بهداشت دنبال کرده و موضوع تداوم جریان آموزش و ارزیابی میزان یادگیری را به عنوان دو موضوع بسیار مهم در برنامه‌های خود لحاظ می کند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند