کدخبر: ۳۴۰۳۶۲ لینک کوتاه

ماموریت شورای عالی سیاستگذاری و عارف به پایان رسید؟

اقتصادنیوز :‌دبیرکل حزب اراده ملت، گفت: مأموریت شورایعالی پیش از این به پایان رسیده بود اما گفتند به این دلیل که شاید بحث پارلمان اصلاحات یا مجمع عالی اصلاحات به انتخابات مجلس نرسد، شورای عالی کماکان به کار خود ادامه دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت و رییس دوره‌ای شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب در تشریح نشست روز یکشنبه شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب، گفت: بعد از حدود چهار ماه که به دلیل بیماری کرونا امکان برگزاری جلسات به صورت حضوری وجود نداشت، این نخستین جلسه بود که همزمان با شروع ریاست دوره‌ای حزب اراده ملت ایران با رعایت مسائل ایمنی و پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) و همچنین دکتر راه‌چمنی که یکی از اعضای جلسه ما بود و به دلیل بیماری کرونا درگذشت، بعد از مرور اخبار و بررسی مسائل روز، صحبت‌ها و پیشنهادهای اعضای شورا جمع‌آوری شد.

حکیمی‌پور در ادامه ابراز داشت: از مجموع 30 تشکل عضو شورای هماهنگی اصلاحات، نمایندگان 22 حزب حزب در جلسه حضور داشتند و پیشنهادهایی از سوی حاضران ارائه شد که نخست تحلیل آخرین شرایط کشور به ویژه قبل و بعد از انتخابات بود، سپس در میان پیشنهادات مطرح شده از سوی اعضا، مساله دیگر بحث آسیب‌شناسی درونی جریان اصلاحات و رسیدن به یک سازوکار مطمئن، اجماع‌ساز و به‌روز در پیشنهادها بود، همچنین موضوع دیگر این بود که شورایعالی اصلاح‌طلبان چه سرانجامی خواهد داشت و پیشنهاد شد که در مورد آینده آن یک جلسه برای نقد و بررسی داشته باشیم.

وی افزود: مبحث بعدی بررسی عملکرد اعضای اصلاح‌طلب شوراهای شهر در شهرهای بزرگ به ویژه شورای شهر تهران بود و همچنین مسأله رابطه میان دولت تدبیر و امید و احزاب از این جهت که احزاب در این دولت چه جایگاهی داشتند، مورد بحث قرار گرفت.

دبیرکل حزب اراده ملت در ادامه اظهار داشت: مجموعه مواردی که عرض کردم رئوس موضوعات و مباحثی بود که در جلسه دیروز مطرح شد که همه این‌ها به کمیته‌های مربوطه ارجاع شد تا بحث و بررسی کنند و نتیجه آن را به شورا بیاورند.

 حکیمی‌پور همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص آینده شورایعالی سیاستگذاری، گفت: درخصوص شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان باید پیرامون فعالیت‌هایی که تاکنون داشته به جمع‌بندی برسیم، ماموریت شورایعالی پیش از این به پایان رسیده بود اما گفتند به این دلیل که شاید بحث پارلمان اصلاحات یا مجمع عالی اصلاحات به انتخابات مجلس نرسد، شورایعالی کماکان به کار خود ادامه دهد. اما تشکیل پارلمان اصلاحات یا مجمع عالی اصلاحات جزو دستورات مهم و اولویت‌های اصلی شورای هماهنگی احزاب است که 2 سال روی این مساله کار شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند