کدخبر: ۳۴۰۵۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

روح الامینی: دولت در کار مجلس دخالت نکند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بسیاری از دولتی ها و معاونان پارلمانی در انتخابات مجلس دخالت می کنند اما باید بدانند ما وکیل الدوله نیستیم.

به گزارش  اقتصاد نیوز به نقل از مهر، عبدالحسین روح الامینی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی شاخص های کلان اقتصادی،گفت: اگر مجلس در راس امور است که باید باشد، باید بسیاری از مجوزها و دستورالعمل های شورای هماهنگی قوا به مجلس بازگردانده شود.

وی افزود: شورای هماهنگی سران قوا تدبیر خوبی است اما برای ضرورت است و باید مجوزها و دستورالعمل های آنان حداقلی شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سوال ما این است که چرا صنایع ما از جمله صنایع دارویی شش ماه و یک سال باید پشت بروکراسی بانک مرکزی برای ثبت سفارش بمانند؟ این درحالی است که مدیریت کرونا در کشورمان نشان داد که ما بسیاری از کارها را می توانیم با هزینه کم و سرعت زیاد انجام دهیم.

روح الامینی با اشاره به وضعیت صادرات کشور گفت: چرا کامیون‌ها باید ماه‌ها در مرز بمانند، برای ایران بازار همسایه‌ها حق مسلم است بنابراین باید در صادرات پنجره واحد داشته باشیم. کرونا نشان داد بسیاری از قوانین دست و پاگیر است بنابراین باید آنها را کنار گذاشت.

وی همچنین با اشاره به بودجه نهادهای سه قوه گفت: بودجه نهاد ریاست جمهوری، نهاد مجلس و نهاد قوه قضاییه در چند دوره اخیر روند صعودی داشته است و بسیار بیشتر از روند صعودی جاهای دیگر بوده است و بنده اسناد آن را دارم و شاید در اختیار رسانه ها بگذارم و ما باید از خودمان شروع کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: از طرف بنده به دولتی ها بگویید که مدیریت مجلس را به خود ما واگذار کنند و دولتمردان ومعاونان پارلمانی آنقدر کار دارند که باید به کارهای خود بپردازند و بهتر است در انتخابات مجلس و کمیسیون ها دخالتی نداشته باشند و باید بدانند که ما وکیل الدوله نیستیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند