کدخبر: ۳۴۰۷۰۴ لینک کوتاه

جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای احیای خائیز کلاهبرداری است

اقتصادنیوز :فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای احیای خائیز یا حیات وحش، کذب محض است و محیط زیست هیچ شماره‌ای اعلام نکرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در پی انتشار اخباری در شبکه‌های مجازی مبنی بر جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای احیای جنگل‌های خائیز و کمک به حیات وحش آسیب دیده این منطقه، سرهنگ جمشید محبت خانی اظهار داشت: در پی آتش‌سوزی جنگل‌های خائیز، متأسفانه یکسری افراد و گروه‌هایی تحت عنوان فعالان محیط زیست دوست یا حیات وحش دوست یا به اسم محیط بانان با ذکر شماره حساب بانکی و یا شماره شبا، از احساسات مردم در این رابطه سوء استفاده می‌کنند.

وی با اعلام اینکه جمع‌آوری کمک های نقدی برای احیای جنگل‌های خائیز یا حیات‌وحش کذب محض است و محیط زیست هیچ شماره ای را در این رابطه اعلام نکرده و نمی‌کند، گفت: همچنین حیوانی که آسیب دیده و نیازمند مداوا و درمان باشد را نیز نداریم بنابراین به شهروندان توصیه می‌کنیم مراقب افراد سودجویی که تحت عنوان کمک به محیط زیست هستند، باشند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست ضمن تشکر از دغدغه دوستداران محیط زیست، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند از طریق تماس با سامانه 1540 یا برقراری ارتباط با سازمان محیط زیست در فضای مجازی، کمک های خود را به صندوق ملی سازمان محیط زیست واریز کنند.

وی به همکاری بسیار خوب این سازمان با نیروی انتظامی اشاره و بیان کرد: ضمن رصد و شناسایی افراد فرصت طلب که به دنبال سوء استفاده از احساسات شهروندان هستند، با آنها قاطعانه برخورد کرده و به مقامات قضایی معرفی می‌کنیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند