کدخبر: ۳۴۰۸۴۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
یک چهارم مبتلایان کرونای هرمزگان زنان خانه‌دار هستند

یک چهارم مبتلایان کرونای هرمزگان زنان خانه‌دار هستند

هرمزگان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: ۲۵ درصد از بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان از زنان خانه دار هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمود حسین پور صبح امروز(۱۵ خردادماه) در جمع خبرنگاران، افزود: روز گذشته یک نفر در استان به جمع فوتی های مبتلا به کرونا اضافه شد که خانمی ۷۲ ساله با سابقه بیماری کلیوی و قلبی بود که با این مورد شمار فوتی‌ها بر اثر کرونا در هرمزگان به ۵۶ نفر افزایش یافت.

وی تصریح کرد: شهرستان بندرعباس با سه هزار و ۶۱ نفر، میناب با ۳۸۵ نفر، رودان با ۲۳۷ نفر در قشم ۲۳۳ نفر و بندرخمیر با ۱۶۹ نفر بیشترین مبتلایان کرونا در استان دارند.

حسین پور از واحدهای صنفی خواست از نصب پرده پلاستیکی در درب مغازه خودداری کنند، زیرا این پرده‌ها عامل انتقال بیماری است و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: ۲۵ درصد از بیماران از زنان خانه دار هستند که می‌تواند به علت خریدها و یا دیگر ارتباط‌ها باشد.

حسین پور بیان کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در اماکن عمومی حتما رعایت شود و در محیط‌های بسته که از کولر استفاده می‌شود حتما هرچند ساعت یکبار کولرها خاموش شود و با باز کردن در و پنجره‌ها هوا را تهویه کنند.

وی اضافه کرد: همچنین در مراسم‌ها نیز باید دستور العمل‌ها و فاصله اجتماعی رعایت شود تا مراسم‌ها به سوگواری تبدیل نشود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۸۶ تیم برای بازدید از اماکن ساماندهی شد که در این مدت هزار و ۱۸۱ بازدید انجام شد که در این بازدیدها برای ۱۳۰ واحد صنفی اخطار صادر و ۸۳ واحد نیز به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌ها تعطیل شده است.

حسین پور با بیان اینکه هم اکنون ۹۰ نفر مشکوک و در بیمارستان‌ها بستری هستند، اضافه کرد: ۲۳ نفر با مشکلات حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۱۱ نفر آن‌ها مساعد نیست.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند