احتمال تبادل زندانی ایران و آمریکا قوت گرفت

کدخبر: 340862
شبکه فاکس نیوز شامگاه پنجشنبه از احتمال آزادی مجید طاهری در ازای آزادی مایک وایت خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شبکه فاکس نیوز به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا گزارش می‌دهد که مایکل وایت کهنه سرباز نیروی دریایی ایالات متحده با پرواز دولت سوئیس از تهران خارج شده و در محل اقامات آمریکا در زوریخ مستقر می‌شود. 

به نوشته فاکس نیوز، مایکل وایت پس از گذشت نزدیک به چهار ماه مذاکره بین مقامات وزارت امور خارجه آمریکا و ایران امروز پنجشنبه به شهر زوریخ سوئیس منتقل شده است. 

یک مقام ارشد دولت ترامپ به خبرنگار فاکس نیوز مستقر در زوریخ گفت: به عنوان بخشی از توافق برای آزادی مایکل وایت، ایالات متحده موافقت کرده است که مجید طاهری پزشک ایرانی-آمریکایی را آزاد کند. 

مجید طاهری پزشک ایرانی به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران به ۱۶ ماه حبس محکوم شد. 

وی ۳۳ سال در ایالات متحده زندگی کرده و در حوزه پزشکی در ایالت فلوریدا مشغول به کار بوده است. 

تنها دقایقی بعد از بلند شدن پرواز حامل مایکل وایت دونالد ترامپ در پیامی توییتری نوشت: خرسندم اعلام کنم که نظامی کهنه‌کار نیروی دریایی، مایکل وایت که توسط ایران به مدت ۶۸۳ روز زندانی شده بود سوار بر یک هواپیمای سوئیس همین الان آسمان ایران را ترک کرد. 

 

مایکل وایت شهروند آمریکایی پس از حدود دو سال زندان ایران را به مقصد آمریکا ترک کرد. آقای وایت حدود دو سال پیش به اتهام «توهین» به رهبر جمهوری اسلامی و «انتشار عمومی یک عکس خصوصی» به ۱۰ سال زندان محکوم شد. اما در پی شیوع ویروس کرونای جدید برای مرخصی به سفارت سوئیس در تهران منتقل شد. 

منابع ایرانی تا این لحظه این خبر را تایید نکردند. 

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید