افزایش نگران‌کننده مبتلایان کرونا در خراسان‌جنوبی

کدخبر: 340871
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند از افزایش آمار مبتلایان کرونا در خراسان جنوبی ابراز نگرانی کرد و از مردم خواست خدمتگزاران سلامت استان را در این مسیر دشوار همراهی کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ،  محمد دهقانی‌فیروزآبادی عصر امروز دربازدید از بیمارستان ولی عصر بیرجند با بیان اینکه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان رو به افزایش است از مردم  تقاضا داریم همچون گذشته  ما را در کنترل و مهار این ویروس یاری دهند.

وی با ابراز نگرانی از وضعیت رو به رشد آمار مبتلایان به کرونا در استان تصریح کرد:متاسفانه این روند درکل کشور هم روند افزایشی  به خودگرفته و در موارد مثبت یک رکورد جدید را ثبت کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی  ودرمانی بیرجند با اشاره به اینکه در پیک  نخست بیماری همراهی مردم به کنترل و مهار ویروس کمک شایان توجهی کرد افزود: اگر این همراهی ادامه  نیابد روند رو به رشد موارد مثبت سبب افزایش بار مراجعان به بیمارستان‌ها و افزایش تعداد بیماران بدحال  و از سوی دیگر احتمال افزایش مرگ و میرخواهد شد.

دهقانی‌فیروزآبادی گفت: در صورت افزایش این روند  ستاد ملی مقابله با کرونا  ناچار خواهد بود برای مقابله، اعمال محدودیت‌های جدید را در دستور کار قرار ‌دهد تا بتوانند این وضعیت کنترل کند.

وی با اشاره به اینکه موارد مثبت جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی در 24 ساعت گذشته پس از چند روز که تک رقمی بوده است، امروز دورقمی شده است از مردم استان خواست خدمتگزاران سلامت استان را در این مسیر دشوار همراهی  کرده و از تردد غیرضروری و حضور غیرضرور در خارج از منزل پرهیز کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی و درمانی بیرجند براستفاده ازماسک، رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید کرد و گفت: مردم در صورت خروج از منزل  وحضور در مکان‌های عمومی از ماسک استفاده کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما