کدخبر: ۳۴۱۱۱۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سخنرانی ایوانکا ترامپ به دلیل اعتراضات لغو شد

سخنرانی ایوانکا ترامپ به دلیل اعتراضات لغو شد

اقتصادنیوز؛ سخنرانی «ایوانکا ترامپ» مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا در دانشگاه ایالتی «ویچیتا» در اعتراض به واکنش دولت این کشور در مقابل معترضان به نژادپرستی، لغو شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سخنرانی «ایوانکا ترامپ»، دختر بزرگ رئیس‌جمهور آمریکا و از مشاوران ارشد وی در دانشگاه ایالتی «ویچیتا» به دلیل انتقادات از برخورد دولت دونالد ترامپ با معترضان به مرگ «جورج فلوید»، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی که به دست پلیس این کشور به قتل رسید، لغو شد.

به گزارش پایگاه خبری «هیل» وابسته به کنگره آمریکا، پس از لغو این سخنرانی، ایوانکا ترامپ از این اقدام انتقاد و نسخه‌ای از سخنرانی خود را در توییتر منتشر کرد.  

«جنیفر ری» استادیار رسانه‌های تصویری در دانشگاه ویچیتا در مطلبی خطاب به مدیران این دانشگاه نوشت: ما ایستادگی برای چیزی که درست است را در هر زمان و مکانی، به دانشجویان خود بدهکاریم. به نظر دانشجویان رنگین‌پوست ما و به نظر من، دعوت از ایوانکا ترامپ برای سخنرانی در زمان کنونی، این پیام را مخابره می‌کند که دانشکده فن‌آوری ویچیتا تنوع (نژادی) را جدی نمی‌گیرد.

وبگاه شبکه خبری «ان‌بی‌سی نیوز» امروز گزارش داد که بیش از ۲۸۰ دیپلمات، ژنرال و مقام امنیت ملی در آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور خواسته‌اند از نیروی نظامی برای اهداف سیاسی استفاده نکند. 

جمهور آمریکا اخیرا تهدید کرده بود که در صورت عدم اقدامات لازم از سوی فرمانداران ایالتی برای سرکوب معترضان، نظامیان ارتش را با دستور مستقیم خود در خیابان‌ها مستقر خواهد کرد. 

تظاهرات گسترده رنگین‌پوستان آمریکایی در بیش از ۷۵ شهر ایالات متحده، بعد از کشته شدن فلوید زیر زانوی یک مأمور پلیس شهر مینیاپولیس، از دوازده روز پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

بر اساس نظرسنجی مشترک شبکه «پی‌بی‌اس»، موسسه نظرسنجی  «ماریست» و رادیو «ان‌پی‌آر»، از هر ۱۰ شهروند آمریکایی، ۶ نفر این تظاهرات را قانونی دانسته و ۶۷ درصد معتقدند ترامپ موجب افزایش تنش در این خصوص شده است.

«لی میرینگوف» مدیر موسسه ماریست در این باره به شبکه هیل گفت:‌ «فکر می‌کنم آنچه در حال وقوع است حرکت ترامپ بر خلاف جهت افکار عمومی است».

میرینگوف با اشاره به مواضع سرسختانه ترامپ علیه معترضان آمریکایی گفت: «مردم از این رویکرد کاخ سفید استقبال نمی‌کنند».

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند