کدخبر: ۳۴۱۱۴۱ لینک کوتاه

راهکارهایی برای رفع تلخی دهان در صبح‌

اقتصاد نیوز:بدمزه بودن و تلخی دهان اول صبح دلایل مختلفی دارد مانند رعایت نشدن بهداشت دهان و دندان، مشکلات کبدی و سینوزیت که با چند ترفند ساده می‌توان آن را درمان کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،‌ بسیاری از افراد بیدار شدن صبح را با دهانی بدمزه که ترش و تلخ است تجربه می‌کنند. اگر تلخی و بدمزه بودن دهان را هنگام بیدار شدن از احساس می‌کنید، دلیل آن را متوجه شوید و راهکار مناسب را برای درمان انتخاب کنید.

شایع بودن تلخی و بدمزگی دهان باعث شده است تا چندان جدی گرفته نشود اما باید توجه داشت که نباید نسبت به تلخی و بدمزه بودن آن در هنگام صبح بی‌توجه بود. تلخی و بدمزه بودن دهان نشان می‌دهد که بدن دچار اختلالی شده است که باید علت آن را ریشه‌یابی و درمان کنید.

عوامل مختلفی در تلخی و بدمزه بودن دهان مانند عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، مشکلات کبدی، تکثیر باکتری‌ها و سینوزیت نقش دارند که باید راهکار مناسب برای درمان این مشکل را پیدا کرد. از جمله دلایل مهم در تلخی و بدمزه بودن دهان هنگام صبح، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ خشکی دهان ناشی از بیماری‌هایی مانند دیابت

_ مصرف سیگار و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

_ پرخوری و مصرف غذاهای چرب در وعده شام

_ مصرف برخی داروها و شیمی‌درمانی

_ بارداری به دلیل تغییرات هورمونی

_ مشکلات کبدی و در نتیجه تجمع سموم در بدن

_ تجمع باکتری‌ها به دلیل کاهش ترشح بزاق در شب

_ اسیدی شدن مری و در نتیجه تامین غذای باکتری‌ها

_ سینوزیت و در نتیجه تامین غذای باکتری‌ها

بهترین راهکار برای مقابله با مشکل بدمزه بودن و تلخی دهان این است که بدن‌تان را از شر سموم خلاص کنید. در ادامه به راهکارهای مناسب برای درمان تلخی و بدمزه بودن دهان اشاره می کنیم:

_ مصرف مایعات برای رفع مشکل کم‌آبی بدن

_ مصرف مرکبات ترش‌مزه برای ترشح بزاق

_ استفاده از نخ دندان و مسواک دندان‌ها و زبان

_ سم‌زدایی با سیر، چغندر، لیمو، عسل و جعفری

_ رفع مشکل رفلاکس معده

_ قرقره با آب نمک و جوش شیرین

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند