ئیس سابق کارکنان کاخ سفید در دولت ترامپ:

در انتخاب رئیس‌جمهور بعدی بیشتر دقت کنید

کدخبر: 341147
اقتصادنیوز؛ «جان کلی» رئیس سابق کارکنان کاخ سفید گفت مردم آمریکا باید با توجه به کارنامه چهار سال اخیر «دونالد ترامپ» باید برای انتخاب رئیس جمهور بعدی دقت بیشتری داشته باشند و شخصیت و اصول اخلاقی نامزدها را بررسی کنند.

مقام سابق کاخ سفید:آمریکایی‌ها باید در انتخاب رئیس جمهور بعدی بیشتر دقت کنند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «جان کلی» رئیس سابق کارکنان کاخ سفید گفت مردم آمریکا باید با توجه به کارنامه چهار سال اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، دقت بیشتری در انتخاب رئیس جمهور بعدی به خرج دهند.

به نوشته روزنامه «گاردین»، جان کلی روز جمعه در مصاحبه‌ای گفت: «فکر می‌کنم باید درخصوص این‌که چه کسی را انتخاب می‌کنیم دقت بیشتری داشته باشیم».

این مقام سابق آمریکایی که تا اوایل سال گذشته میلادی رئیس کارکنان کاخ سفید تحت ریاست جمهوری ترامپ بود گفت: «معتقدم باید کسانی که برای [تصاحب] دفتر [ریاست جمهوری] در حال رقابت هستند بررسی کرد و آن‌ها را از فیلترهایی رد کرد. این‌که چه شخصیتی دارند؟  به چه اصول اخلاقی پایبند هستند؟»

کلی که پیش‌تر وزیر امنیت داخلی آمریکا بود، روز پنجشنبه نیز از اظهارات «جان متیس» وزیر دفاع سابق آمریکا در دوران ترامپ دفاع کرد.

متیس گفته بود: «دونالد ترامپ اولین رئیس‌جمهوری است که تلاش نمی‌کند مردم آمریکا را متحد کند- حتی وانمود نمی‌کند که می‌خواهد این کار را بکند. او در عوض سعی می‌کند بین ما تفرقه ایجاد کند».

طی ماه‌های اخیر با شیوع ویروس کرونا و عواقب اقتصادی و اجتماعی آن برای آمریکا و همچنین سرکوب اعتراضات علیه قتل یک شهروند سیاه‌پوست توسط پلیس آمریکا موجب افت شدید مقبولیت ترامپ در میان مردم این کشور شده است.

امروز (شنبه) بیش از ۲۸۰ دیپلمات، ژنرال و مقام امنیت ملی در آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور خواسته‌اند از نیروی نظامی برای اهداف سیاسی از جمله پایان دادن به اعتراضات ضدنژادپرستی استفاده نکند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما