کدخبر: ۳۴۱۴۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تخمین ۱۱ میلیارد دلار خسارت مالی کرونا به دانشگاه‌های استرالیا

اقتصادنیوز: نتایج به دست آمده از یک مدلسازی جدید نشان می‌دهد که دانشگاه‌های استرالیا تا سال ۲۰۲۳ میلادی، به دلیل کاهش درآمد حاصل از جذب دانشجویان بین المللی، ۱۱ میلیارد دلار از دست خواهد داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، نتایج مدل‌سازی‌ انجام شده توسط سازمان ملی دانشگاه‌های استرالیا نشان می‌دهد که دانشگاه‌های این کشور از هم‌اکنون تا سال 2023 میلادی، 11 میلیارد دلار(معادل 16 میلیارد دلار استرالیا) خسارت مالی خواهند دید.

این مرکز همچنین اعلام کرده که دانشگاه‌های استرالیا می‌توانند در ادامه سال جاری 3.1 تا 4.8 میلیارد دلار استرالیایی از دست دهند.کاتریونا جکسون(Catriona Jackson) رییس مرکز دانشگاه‌های استرالیا اعلام کرد که پاندمی "کووید-19" می‌تواند تا چندین سال شرایط مالی دانشگاه‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. این صحبت پس از زمانی به میان آمد که دانشگاه ملی استرالیا اعلام کرد به دلیل کاهش درآمد و هزینه‌های غیرمترقبه ناشی از پاندمی کووید-19 ، 225 میلیون دلار استرالیا ضرر مالی دیده است.

جکسون ادامه داد، ما نمی‌توانیم وانمود کنیم که این بیماری تاثیر بزرگی بر دانشگاه‌ها نخواهد گذاشت.

وی افزود، نیمی از دانشجویان خارجی تحصیل را از نیمه دوم سال آغاز می‌کنند و هنوز مشخص نیست که به دلیل شرایط به وجود آمده از کروناویروس، توانایی بازگشت به کشور را خواهند داشت یا خیر؟

سازمان ملی دانشگاه‌های استرالیا پیش از این اعلام کرده بود که در نتیجه این خسارت‌ها و در عرض 6 ماه، 21 هزار شغل در فضای آموزش عالی و 14.5 میلیارد دلار از بین خواهد رفت. البته چند وقت پیش دولت استرالیا از اعطای کمک 100 میلیون(دلار استرالیایی) بین دانشگاه‌ها خبر داده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند