کدخبر: ۳۴۱۵۸۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رویارویی نماینده سوسیالیست و پلیس نیویورک درباره مقابله با نژادپرستی

اقتصادنیوز؛ «الکساندریا اوکازیو کورتز» نماینده دموکرات کنگره آمریکا خواستار کاهش بودجه پلیس این منطقه جهت مبارزه با نژادپرستی سازمان یافته در این نهاد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ الکساندریا اوکازیو کورتز عضو سوسیالیست مجلس نمایندگان آمریکا از منطقه برانکس در نیویورک‌سیتی از شهردار این شهر درخواست کرد بخشی از بودجه پلیس را کاهش داده و آن را برای مبارزه با تبعیض نژادی صرف کند.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، این عضو جوان مجلس نمایندگان آمریکا از «بیل دو بلاسیو» شهردار نیویورک درخواست کرد یک میلیارد دلار از بودجه ۶ میلیارد دلاری پلیس این شهر را کاهش دهد.

اوکازیو کورتز گفت این مبلغ باید در جهت مبارزه با نژادپرستی سازمان یافته و استفاده بیش از حد از قدرت توسط نهادهای اجرای قانون مورد مصرف قرار گیرد.

علاوه بر او، شماری از اعضای شورای شهر نیویورک نیز خواستار کاهش بودجه پلیس این شهر و مصرف آن در راستای مقابله با تبعیض نژادی شده‌اند.

دو هفته پیش انتشار فیلمی که نشان می‌داد یک افسر سفیدپوست یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح را با گذاشتن زانو بر روی گردنش به قتل می‌رساند، موج گسترده‌ای از اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا و دیگر کشورهای جهان را به دنبال داشت.

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند شمار افرادی که ظرف یک هفته گذشته در جریان اعتراضات به نژادپرستی و خشونت پلیس در این کشور دستگیر شده‌اند از ۱۰ هزار نفر گذشته است. در این اعتراضات دستکم ۱۱ شهروند آمریکایی جان خود را از دست داده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند