کدخبر: ۳۴۱۶۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تجهیزات باورنکردنی جت شخصی مولتی میلیاردر جهان + تصاویر

اقتصاد نیوز:میلیاردر روسی هنگام سفر کردن با جت شخصی خود، از امنیتی مشابه رییس جمهور آمریکا برخوردار است.

به گزارش اقتصاد نیوز، رومن آبراموویچ، مالک چلسی یک هواپیمای مجلل و مجهز در اختیار دارد.به گزارش Sun، بوئینگ 767- 33A ER آبراموویچ به عنوان «بندیت» نام گذاری شده است و 66 میلیون پوند می ارزد. این هواپیما هم اکنون در فرودگاه استنتد لندن نگه داری می شود. 

Boeing 767-33A ER-بوئینگ 767
بوئینگ 767 آبراموویچ می تواند در سالن پذیرایی خود پذیرای 30 نفر باشد

آبراموویچ این هواپیمای را در سال 2004 یعنی یک سال پس از خریدن باشگاه چلسی خریداری کرد. این اتفاق پس از آن رخ داد که خطوط هوایی هاوایی پیشنهاد خود برای خرید این هواپیما را پس گرفت.

Boeing 767-33A ER-بوئینگ 767
بوئینگ 767 آبراموویچ

جدای از سالن پذیرایی مجلل، یک آشپزخانه، یک دفتر کار و اتاق خوابی با تخت دو نفره از تجهیزات این هواپیمای با شکوه هستند. در ساخت این هواپیما از بهترین نوع چوب و فلزات استفاده شده است. 

​  بوئینگ 767 آبراموویچ-Roman Abramovich
اتاق خواب هواپیمای اختصاصی آبراموویچ

وقتی یکی از ثروتمندترین افراد دنیا باشید، همیشه نگران امنیت خودتان هستید. به همین خاطر بندیت از همان سیستم دفاعی ای برخوردار است که Air Force One (هواپیمای رییس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ) از آن بهره می برد. یک سیستم ضد موشکی 1.5 میلیون پوندی روی این هواپیما نصب شده است که هر گونه حمله موشکی را خنثی می کند. بنابراین مثل ایر فورس، امن ترین هواپیمای سیاره خاکی محسوب می شود. 

Roman Abramovich-ثروت رومن آبراموویچ
چوب درخت بلوط و طلا از مواد به کار رفته در ساخت این هواپیما هستند

البته این تنها هواپیمای آبراموویچ نیست و او دو بوئینگ دیگر برای انتخاب کردن دارد: یک بوئینگ 767-300 به ارزش 55 میلیون پوند و یک بوئینگ 767-700 به ارزش 60 میلیون پوند. آن‌ ها هم به مواردی همچون اتاق خواب و سالن کنفرانس مجهز هستند ولی نمی توانند در مجلل بودن با بندیت رقابت کنند. با این حال به کار رفتن طلا در ساخت نمای درونی آن ها باعث می شود به همین اندازه لوکس به نظر برسند. 

این مطلب برایم مفید است
60 نفر این پست را پسندیده اند