اختراع جالب اپل برای سلفی گروهی با رعایت فاصله اجتماعی

کدخبر: 341606
اقتصاد نیوز:اپل اختراع جدیدی را به ثبت رسانده که به موجب آن تهیه عکس های سلفی گروهی با رعایت فاصله اجتماعی و بدون نگرانی از ابتلا به کرونا ممکن می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، تهیه عکس های سلفی گروهی در شرایط شیوع ویروس کرونا کار صحیحی نیست، زیرا ممکن است موجب انتقال این ویروس از فردی به فرد دیگر شود. اما اپل اختراع جدیدی را به ثبت رسانده که تهیه عکس های سلفی گروهی را با حفظ فاصله لازم ممکن می کند.

با استفاده از این اختراع، نرم افزاری خاص بر روی مدل های آتی گوشی آیفون نصب می شود که افرادی را که در پشت سر عکاس هستند به طور خودکار شناسایی کرده و قاب دوربین را به گونه ای تنظیم می کند که همه این افراد در تصویر جای بگیرند.

اختراع اپل برای سلفی گروهی با رعایت فاصله اجتماعی

 

این اختراع تهیه ویدئوهای سلفی و پخش زنده را نیز با استفاده از دوربین های جلوی گوشی ها تسهیل می کند و مشارکت کنندگان می توانند با ویرایش تصاویر موقعیت خود را در کادر تغییر داده و به عقب یا جلو منتقل کنند.

البته اختراع یادشده توسط اپل در جولای سال 2018 و قبل از شیوع ویروس کرونا ثبت شده است و هنوز مشخص نیست آیا اپل برنامه ای برای استفاده از آن در تولیدات آتی خود دارد یا خیر. ممکن است شیوع ویروس کرونا موجب شود تا اپل مدل بعدی آیفون را به این ابزار تازه مجهز کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما