کدخبر: ۳۴۱۶۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چند درصد تهرانی ها شاهد دعواهای خشونت آمیز با کودکان بوده اند

اقتصادنیوز : بر اساس نتایج یک نظرسنجی از سوی ایسپا ،۸۵.۶ درصد شهروندان تهرانی اعلام کرده اند در همسایگی شان ،دعوای خشونت آمیز میان والدین و فرزندانشان صورت نمی گیرد .

به گزارش اقتصادنیوز، در یک نظر سنجی که از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران انجام شده  از شهروندان تهرانی سوال شد، «در بین همسایگان یا خویشاوندان شما تا چه حد دعواهای خشونت‌آمیز همراه با ضرب و شتم بین والدین با فرزندان صورت می‌گیرد؟»

 نتایج نشان می دهد، 85.6 درصد از شهروندان به مقدار «کم و اصلا»، 7 درصد «تاحدودی» و 3.3 درصد به مقدار «زیاد» اعلام کردند که دعوا و ضرب و شتم بین والدین و فرزندان در میان همسایگان و خویشاوندان صورت می گیرد. 4.1 درصد نیز به این سوال پاسخ ندادند.

 جوانان (18 تا 29 سال) بیشتر از سایر گروه های سنی و افراد با تحصیلات دانشگاهی بیشتر افرادی که تحصیلات دانشگاهی ندارند، اعلام کردند که دعوا و تنش بین والدین و فرزندان در میان همسایگان و خویشاوندانشان صورت می گیرد. 

 نظرسنجی با جامعه آماری شهروندان بالای 18 سال ساکن در شهر تهران، اندازه نمونه 1033 و به شیوه مصاحبه تلفنی در تاریخ 12 تا 17 خرداد 1399 توسط ایسپا به صورت خویش فرمایی اجرا شده است. 

photo_2020-06-08_23-00-46

 


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند