کدخبر: ۳۴۱۶۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رکورد ثبت موارد روزانه ابتلا به کووید-۱۹ در جهان

​ اقتصادنیوز :سازمان جهانی بهداشت (WHO) با اشاره به رکورد بالای موارد روزانه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرد: تا پایان همه‌گیری این بیماری راه زیادی باقی مانده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در جهان تشدید شده، اعلام کرد: بالاترین رکورد آمار روزانه موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ثبت شده است. همچنین میزان شیوع این بیماری در آمریکای لاتین به اوج خود نرسیده است.

این سازمان از کشورها درخواست کرد با جدیت بیشتری برای مقابله با شیوع بیماری کووید-۱۹ تلاش کنند.

«تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی گفت: بیش از شش ماه از زمان آغاز همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ می‌گذرد و اکنون زمان مناسبی نیست که کشورها بخواهند از تلاش‌های خود برای مقابله با این بیماری بکاهند.  

به گفته دبیر کل این سازمان، روز یک‌شنبه بیش از ۱۳۶ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان گزارش شده که تاکنون بیشترین رقم در طول یک روز بوده است. نزدیک به ۷۵ درصد از موارد گزارش شده در ۱۰ کشور به ویژه کشورهای آمریکایی و جنوب آسیا بوده است.

برزیل اکنون یکی از کانون‌های اصلی همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ است که پس از ایالات متحده آمریکا در رتبه دوم از نظر تعداد مبتلایان به این بیماری قرار دارد.

  طبق جدیدترین آمارها بیش از هفت میلیون نفر در جهان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده و تعداد فوتی‌ها از ۴۰۸ هزار نفر فراتر رفته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند