کدخبر: ۳۴۱۸۰۷ لینک کوتاه

عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق خبر داد؛ش

حضور ۵ وزارت‌خانه در مذاکرات با آمریکا

«عامر الفایز» عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق گفت که پنج وزارتخانه در گفت‌وگوی راهبردی با آم ریکا به منظور تعیین سرنوشت حضور نظامی این کشور در عراق، مشارکت خواهند کرد.

به گزارش گروه اقتصادنیوز فارس، «عامر الفایز» عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق در آستانه آغاز گفت‌وگوهای بغداد و واشنگتن، از مشارکت پنج وزارتخانه در این گفت‌وگوها خبر داد.

الفایز در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت که وزارتخانه‌های دفاع، کشور، نفت، دارایی و امور خارجه در گفت‌‌وگوهای راهبردی با واشنگتن مشارکت می‌کنند و نمایندگان هر یک از این وزارتخانه‌ها از طریق ویدئوکنفرانس در این گفت‌وگوها شرکت خواهند کرد.

او افزود که کمیته‌های عراقی و آمریکایی در حال حاضر در حال تهیه پرونده‌های گفت‌وگوی راهبردی بین دو کشور هستند که مربوط به مسائل سیاسی، امنیتی، اقتصادی و بهداشتی خواهد بود.

قرار است گفت‌وگوی راهبردی بین بغداد و واشنگتن طی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه به منظور تعیین سرنوشت حضور نظامی آمریکا در عراق و همکاری اقتصادی و سیاسی دو کشور آغاز شود.

دی ماه گذشته به دنبال اقدام جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان الحشد‌الشعبی در بغداد، پارلمان عراق طرح اخراج نظامیان آمریکایی از عراق را تصویب کرد.

در سال ۲۰۱۴ حدود پنج هزار نظامی آمریکایی در قالب ائتلاف بین‌المللی در پایگاه‌های نظامی عراق مستقر شده‌اند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند