کدخبر: ۳۴۱۹۶۱ لینک کوتاه

نظری در صحن علنی:شاهد وضعیت ناگوار اجاره بها مسکن هستیم

اقتصادنیوز :نماینده خلخال و کوثر در مجلس ضمن انتقاد از وضعیت ناگوار اجاره بها مسکن، گفت: متاسفانه وزارت راه و شهرسازی برنامه مشخصی در خصوص بهبود شرایط ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه‌ملت، سید غنی نظری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 21 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، در خصوص توضیحات وزیر راه وشهرسازی، گفت: متاسفانه امروزه وضعیت اجاره مسکن در شهرهای مختلف اسفناک است و کسی هم پاسخگو نیست.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در این زمینه افزود: این مهم در حالی است که متاسفانه وزارت راه و شهرسازی برنامه مدونی برای وضعیت اجاره مسکن ندارد.

وی با اشاره به اینکه قرار بود در دولت تدبیر وامید، به مردم امید تزریق شود اما امروزه شاهد تزریق ناامیدی هستیم، ادامه داد: در واقع با حقوق 50 سال هم نمی توان خانه خرید که ناراحت کننده است.

نظری ضمن انتقاد از عدم اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی، تصریح کرد: باید 2 میلیون و 800 هزار واحد مسکونی به بازار طی سال های گذشته تزریق می شد تا قیمت ها به صورت افسارگسیخته تغییر نمی کرد اما این موضوع محقق نشده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی باید توجه جدی به وضعیت روستاها داشته باشد، گفت: به عنوان مثال در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر روستایی با 200 خانوار وجود دارد اما دارای جاده آسفالت مناسب نیستند. متاسفانه ستاد بازآفرینی شهری در قهقرا مدیریت می شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند کند پروژه های راه وشهرسازی و حرکت لاک پشتی آن ها، تصریح کرد: این مهم در حالی است که نظارت بر پیمانکاران این پروژه ها جدی نیست و می توان مشاهده کرد قیر باکیفیت بسیار پایین در آن ها استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه باید از 20 سال پیش تاکنون شاهد به صدا درآمدن سوت قطار در استان اردبیل می بودیم، اظهار کرد: امیدوارم درسال آخر دولت شاهد افتتاح راه آهن اردبیل- میانه باشیم، همچنین تسریع در احداث تونل خلخال- اسالم که دارای اعتبار مناسبی دربودجه سال جاری است، از دیگر خواسته های مردم منطقه است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند