کدخبر: ۳۴۲۰۹۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

برادر جورج فلوید: سزاوار نبود که برادرم به خاطر ۲۰ دلار کشته شود

اقتصادنیوز: برادر شهروند سیاهپوست آمریکایی که دو هفته قبل توسط پلیس به قتل رسید، قتل برادرش که به دلیل جعل یک اسکناس ۲۰ دلاری (طبق ادعای پلیس) بازداشت شده بود را بسیار رنج‌آور خواند و از اینکه یک شهروند سیاهپوست تنها به خاطر ۲۰ دلار کشته شده ابراز تأسف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،  «فلونیس فلوید» برادر «جورج فلوید»که دو هفته پیش توسط پلیس در ایالت مینه‌سوتا به قتل رسید، در دیدار با اعضای کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا از اینکه برادرش به دلیل جعل یک اسکناس 20 دلاری (طبق ادعای پلیس) کشته شده، ابراز تأسف کرد و خواستار اصلاح قوانین شد.

فلونیس فلوید به اعضای کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «جورج آن روز به هیچ‌کس کاری نداشت. سزاوار نبود که او به خاطر 20 دلار کشته شود. من از شما می‌پرسم، آیا این ارزش جان یک مرد سیاهپوست است؟ 20 دلار؟ دیگر بس است. ما در سال 2020 هستیم.»

وی افزود: «من اینجا هستم تا از شما بخواهم به این وضعیت پایان بدهید. این درد و رنج را متوقف کنید. جورج کمک خواست اما کسی به او اعتنایی نکرد. لطفاً به چیزی که اکنون از شما می‌خواهم، گوش کنید؛ به خواسته خانواده ما و همه کسانی که در خیابان‌های سراسر جهان گرد هم آمده‌اند، گوش کنید.»

دو هفته قبل یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه‌سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

پنج‌شنبه گذشته منابع خبری گزارش دادند که دادستان‌های آمریکا قصد دارند «درک شاوین» افسر پیشین پلیس شهر مینیاپولیس را که با فشار زانو بر گردن جرج فلوید، وی را به قتل رساند و متعاقباً به قتل درجه سوم متهم شد را به قتل از نوع درجه دوم متهم کنند و سه افسر پلیس دیگر را نیز که در محل حاضر و تنها تماشاگر این واقعه بودند، تحت پیگرد قانون قرار دهند.

با این حال، خانواده جورج فلوید این سطح از اتهام را برای افسری که مستقیماً در قتل وی نقش داشته و سه افسر دیگری که نظاره‌گر این اقدام وحشیانه‌ بوده‌اند را کافی نمی‌دانند و از طریق وکلای خود در حال انجام پیگیر‌ی‌های لازم در این زمینه هستند.

روز دوشنبه «بنجامین کرامپ» وکیل سرشناس آمریکایی که وکالت خانواده جورج فلوید را بر عهده گرفته است، در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر اعلام کرد که خانواده جورج فلوید و تیم حقوقی آنها با ارسال یک نامه رسمی به سازمان ملل متحد خواستار مداخله این سازمان در پرونده قتل جورج فلوید توسط پلیس شده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند