کدخبر: ۳۴۲۴۴۲ لینک کوتاه

خبرنگار وال‌استریت‌ژورنال مدعی شد؛

تلاش آمریکا برای صدور قطعنامه ضدایرانی در نشست شورای حکام

اقتصادنیوز؛ خبرنگار وال‌استریت‌ژورنال در از تلاش آمریکا برای صدور قطعنامه ضدایرانی در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ منابع خبری امروز جمعه از تلاش آمریکا برای صدور قطعنامه‌ای علیه ایران از طریق نشست روز دوشنبه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داده‌اند. 

خبرنگار وال‌استریت‌ژورنال در بروکسل در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: «درک من این است که در وین، در آستانه نشست هفته آتی شورای حکام آشوب محض برقرار است. این را می‌دانم که آمریکایی‌ها خواستار توافق بر سر قطعنامه‌ای جهت محکوم کردن عدم همکاری ایران با آژانس در موضوع توافقات پادمانی هستند.»

خبرنگار وال‌استریت‌ژورنال با وجود این گفته که این تلاش احتمالاً از حمایت برخی از اعضای مهم شورای حکام مانند روسیه و چین برخوردار نخواهد شد. 

«لاورنس نورمن» درباره موضع احتمالی اروپایی هم اظهارنظر کرده و نوشته که هنوز مشخص نیست آنها چه نظری دارند. 

وی خاطرنشان کرده این البته تنها نزاع جاری در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیست. او نوشته است: «اما این تنها نزاع موجود در آنجا نیست. میخائیل اولیانوف (نماینده روسیه در آژانس) به صراحت گفته که چون نشست هفته آینده مجازی است این شورا نمی‌تواند تصمیم رسمی اتخاذ کند.»

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند