ترامپ: فشار بر گردن گاهی لازم است

کدخبر: 342476
رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری فاکس‌نیوز گفت ممکن است در مواردی لازم باشد پلیس در برخورد با متهمان از روش «فشار بر گردن« استفاده کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در مصاحبه با شبکه خبری فاکس‌نیوز هشدار داد در صورتی که مقامات شهر سیاتل در راستای پایان دادن به ناآرامی‌ها در این شهر عمل نکنند، دولت وارد عمل خواهد شد.

وی در ادامه این مصاحبه گفت که هیچ اختلافی میان وی و مقامات وزارت دفاع درباره اعتراضات اخیر وجود ندارد.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد که وی زمانی که وارد کاخ سفید شد ارتشی قدیمی را از «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق تحویل گرفته و امروز این ارتزش قدرتمند و بزرگ شده است.

ترامپ همچنین گفته پایان دادن به روش «فشار بر گردن» عموماً خوب است و اتخاذ تصمیم درباره آن به عهده مقامات محلی است. 

او در عین حال گفته که استفاده از این روش ممکن است در برخی رویارویی‌های تک به تک میان پلیس و مظنونان لازم باشد. 

ترامپ عصر امروز نیز بار دیگر معترضان در شهر سیاتل را تروریست معرفی کرده و خواستار پایان فوری اشغال بخش‌هایی از این شهر توسط معترضان شد. 

وی در پیامی توئیتری نوشت: «شهردار سیاتل درباره اشغال شهرش توسط آنارشیست‌ها گفته است که "این یک تابستان دوست‌داشتنی است". این لیبرال دموکرات‌ها سر در نمی‌آورند. این تروریست‌ها شهرهای ما را آتش زده و غارت کردند و آنها فکر می‌کنند که این حتی مرگ فوق‌العاده است. همین الان باید اشغال سیاتل پایان یابد.»

بامداد روز جمعه به وقت تهران بود که رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند تظاهرات‌کنندگان «بخش کوچکی» از سیاتل را اشغال کرده و آن را «منطقه خودمختار» اعلام کرده‌اند.

بعد از آن، ترامپ در صفحه توئیتر خود با بیان اینکه آنارشیست‌ها سیاتل را تصرف کردند، تهدید کرد: «همین حالا شهرتان را پس بگیرید. اگر این کار را انجام ندهید من این کار را می‌کنم».

 

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در ۲۹ فروردین۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ با وجود اینکه حجم معاملات اوراق بدهی روندی کاهشی داشت، اما در بالای مرز ۲۰۰ میلیارد…

از دست ندهید
بلیط هواپیما