انتقال ناوگان رزمی ۴۲۱ نیروی هوایی آمریکا به امارات ؛ اف۳۵های مجهز به سلاح لیزری در خلیج‌فارس مستقر می‌شوند!

کدخبر: 342536
اقتصادنیوز: اخبار رسمی مرتبط به ارتش آمریکا حاکی از آن است که ناوگان رزمی ۴۲۱ نیروی هوایی از پایگاه هیل به پایگاه نظامی نیروی هوایی آمریکا در الظفرا در امارات متحده عربی سفر خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، شبکه فاکس دراین باره خبر داد؛ این نسل از هواپیماها، سابق بر این به منظور شرکت در عملیات‌های ضد داعش در عراق و سوریه و نیز حضور در عملیات‌های ضد طالبان در افغانستان استفاده شده بود. حالا که از داعش در عراق و سوریه تنها یک نام و چند پایگاه پراکنده باقی‌مانده است و جنگ نظامی با طالبان هم تقریبا به پایان رسیده است و طرفین بر سر میز مذاکره نشسته‌اند، به نظر می‌رسد حضور این ناوگان هوایی به دلیل عملیات‌های تمرینی، آزمایشی و مشترک بین کشورهای عربی و آمریکا و البته حفاظت از عبور و مرور کشتی‌ها در خلیج فارس باشد. به علاوه انتقال این ناوگان به کشور امارات به نوعی تقویت قدرت نیروی نظامی آمریکا در منطقه به منظور اهرم فشاری بر بازدارندگی نظامی ایران در منطقه است.

مقامات رسمی نیروی هوایی ارتش آمریکا اعلام کردند این ناوگان اف۳۵ از ناوگان قبلی که در عملیات‌های نظامی بر ضد طالبان در افغانستان و شمال پاکستان مورد استفاده قرار گرفت مجهزتر هستند. نکته قابل توجه در این تیپ از ناوگان اف۳۵ مجهز بودن این هواپیماها به سلاح لیزری است.

علاوه بر لیزر این هواپیماها مجهز به توپ ۲۵ میلی‌متری دوربین‌دار که قابلیت آتش افروختن ۳۶۰ دارد و تیربار و موشک‌انداز است. این مشخصات سبب شده است که کارایی نظامی این هواپیماها در میدان رزم افزایش یابد. علاوه بر تجهیزات نظامی سوار شده بر این هواپیما، کامپیوتر و سنسورهای نصب شده بر این هواپیما بالاترین قدرت هدف‌گیری و ره‌گیری اهداف بر روی زمین را نسبت به تمامی نسل‌های قبلی هواپیماهای جنگنده آمریکایی را دارد.

رسانه‌های می‌گویند تمامی این توضیحات و انتقال ناوگان اف۳۵ به پایگاه نیروی هوایی آمریکا در امارات به منظور آماده‌باش علیه تحرکات و تحریکات نظامی ایران بر علیه آمریکا و متحدانش در منطقه است. به علاوه این ناوگان می‌تواند عملیات‌های رادارگریز بر علیه نقاط خاصی در صورت نیاز انجام دهد. رسانه‌ها می‌گویند ممکن است اهداف احتمالی این هواپیماها در صورت فرمان عملیات نظامی محدود علیه ایران، سایت‌های موشکی سپاه پاسداران ایران باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما