کدخبر: ۳۴۲۶۲۱ لینک کوتاه

تاثیر کرونا بر برگزاری انتخابات در جهان+عکس

اقتصاد نیوز:شیوع گسترده ویروس کرونا علاوه بر اثرات اقتصادی که بر جای گذاشت بر شیوه برگزاری انتخابات در کشورهای مختلف جهان نیز تاثیرگذار بوده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، شیوع گسترده ویروس کرونا علاوه بر اثرات اقتصادی که بر جای گذاشت بر شیوه برگزاری انتخابات در کشورهای مختلف جهان نیز تاثیرگذار بوده است. سایت "Idea" با انتشار تصویر نقشه چگونگی برگزاری انتخابات در جهان پس از شیوع کرونا نوشت: انتخابات در کشورهایی که با رنگ زرد مشخص شده اند به تعویق افتاده است.

کشورهای آبی رنگ علی رغم شیوع کرونا انتخابات خود را برگزار کرده اند و کشورهایی که با رنگ نارنجی مشخص شده اند یک انتخابات را برگزار کرده اند و انتخابات دیگر را به تعویق انداخته اند. در سایر کشورها نیز یا اصلا انتخاباتی برگزار نمی شود و یا اطلاعات دقیقی از نحوه برگزاری آن وجود ندارد.

ایران در این نقشه با رنگ نارنجی مشخص شده است زیرا در روزهای ابتدایی شیوع کرونا در ایران دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز دوم اسفند سال 98 برگزار شد اما مرحله دوم انتخابات که قرار بود 29 فروردین امسال برگزار شود با تعویق 6 ماهه به 21 شهریور موکول شده است.

ویروس کرونا , انتخابات در جمهوری اسلامی ایران ,

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند