کدخبر: ۳۴۲۶۴۸ لینک کوتاه

توضیحات دادگستری تهران درباره انتشار برخی اخبار در حاشیه دادگاه طبری

اقتصادنیوز: دادگستری تهران در اطلاعیه‌ای در مورد انتشار برخی اخبار در حاشیه دادگاه طبری اعلام کرد: اصحاب رسانه برای کمک به انجام متقن دادرسی‌ها، از انتشار اخبار غیرمستند در حاشیه پرونده‌ها بشدت پرهیز کنند.

به گزارش اقتصادنیوزعصر شنبه روابط عمومی دادگستری تهران، به دنبال انتشار برخی اخبار در حاشیه دادگاه اکبر طبری و همدستان با عنوان اتهامیِ مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در ارتشاء، به اطلاع می رساند که پیگیری این پرونده از ابتدا در قوه قضاییه و از سوی قضات پاکدست با دقت و بدون توجه به حواشی و فضاسازی ها در دستور کار قرار گرفت و در ادامه نیز رسیدگی قطعاً بر همین اساس خواهد بود.

این اطلاعیه می افزاید: قوه قضاییه در برخورد با فساد در هر بخشی، خواه درون قوه یا هر نهاد و ارگان دیگر، هیچگونه کوتاهی نخواهد داشت و با عدالت و دقت تمام و البته بر مدار انصاف به بررسی این پرونده و پرونده هایی از این دست خواهد پرداخت.

در این اطلاعیه آمده است: انتشار اخبار و ادعاهای بدون استناد، مدرک و دلیل و صرفا بر اساس شنیده‌ها درباره این پرونده و پرونده‌های مشابه، مضرّ روند رسیدگی‌ عادلانه است و با ایجاد شائبه و خلق موضوعات انحرافی، به نفع مجرمان خواهد شد.

دادگستری استان تهران ضمن تقدیر از حمایت گسترده مردمی در رویکرد ضدفساد قوه قضاییه، از اصحاب رسانه و فضای مجازی می‌خواهد برای کمک به انجام متقن دادرسی‌ها، از انتشار اخبار غیرمستند در حاشیه پرونده‌ها بشدت پرهیز شود.

این اطلاعیه تصریح می کند: البته دستگاه قضایی از جایگاه مدعی‌العموم در مقابل اتهامات بی‌اساس و انتشار اخبار غیر واقعی و جعلی برخورد قانونی خواهد کرد.  

در این بیانیه از افرادی که مدعی دسترسی به اسناد تکمیلی در خصوص پرونده‌های قضایی هستند دعوت شده است تا مستندات خود را برای بررسی در اختیار دستگاه قضایی قرار دهند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند