کدخبر: ۳۴۳۰۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
راهنمایی های سفارت ایران در رومانی به قاضی فراری

راهنمایی های سفارت ایران در رومانی به قاضی فراری

اقتصادنیوز :‌سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در مورد موضوع قاضی منصوری و دستگیری او در رومانی گفت: بر اساس اطلاعاتی که داریم ایشان به سفارت ایران در رو مانی مراجعه کرده و گفته است که چه کار کنم و درخواست راهنمایی کرده است ، سفارت ایران نیز به ایشان برای بازگشت به میهن راهنمایی‌هایی ارائه داده است .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، سید عباس موسوی در نشست خبری امروز خود گفت: احتمالاً نشست سران کشورهای ایران روسیه و ترکیه در ارتباط با موضوع آستانه به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شود.

وی افزود: احتمالا در جریان سفر آقای ظریف به دو کشور ترکیه و روسیه در این مورد صحبت می‌شود و تاریخی برای برگزاری آن در آینده  نزدیک مشخص می‌شود .

موسوی در  ادامه صحبت های  خود با انتقاد از گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ایران گفت:  آنها تلاش دارند  موضوعی که بسته شده است را  بر مبنای ادعاهای جاسوسی رژیم صهیونیستی و شخصیت نتانیاهو باز کنند.

وی  ادامه داد: جای تاسف دارد که آژانس به جای  اتکا به مدارک متقن و نگاه به همکاری‌های خوب و سطح بالای ایران با این سازمان بین المللی به  ادعاهای رژیمی  می‌پردازد که  خصومتش با مردم  و نظام ایران و نظام بین الملل برای همگان  روشن است .

 موسوی گفت: ما به آژانس توصیه  می‌کنیم که کمی  آینده‌نگری داشته باشد و قدر همکاری‌های ایران را  بداند .

وی گفت: امیدواریم  نشست اخیر آژانس منجر به  نتیجه‌ای  شود که برای حفظ امنیت بین‌المللی مفید و سازنده است .

سخنگوی وزارت خارجه گفت: اگر آژانس تصمیمی غیر سازنده‌ای در مورد ایران بگیرد، امکان دارد که ایران واکنش درخوری نشان دهد و احتمالاً آنها خودشان حدس  خواهند زد که این تصمیم چه خواهد بود .

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان همچنین در مورد موضوع قاضی منصوری  و دستگیری او در رومانی  گفت:  بر اساس اطلاعاتی که  داریم  ایشان به سفارت ایران  در رو مانی مراجعه کرده و گفته است که چه  کار کنم و درخواست راهنمایی کرده است ، سفارت ایران  نیز به ایشان برای بازگشت به میهن راهنمایی‌هایی ارائه داده است .

 وی با بیان اینکه  ایشان بر اساس حکم مراجع قضایی کشور  از طریق اینترپل ایران تحت تعقیب بوده اند،  ادامه داد :  ظاهراً ایشان در آنجا حالشان خوب نبوده است  و به بیمارستان مراجعه می‌کنند و در آنجا تحت حفظ قرار می گیرند و  بازداشت می شوند .

موسوی ادامه داد :  وزارت خارجه در مورد اجرای  احکام و دستورات  مراجع قضایی راسا ورود پیدا نمی‌کند بلکه سعی  می کند اجرای آنها را تسهیل کند و اینکه به صورت قانونی این اقدامات انجام شود .

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند