کدخبر: ۳۴۳۰۷۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش تند عراق به نقض حریم هوایی توسط جنگنده‌های ترکیه

واکنش تند عراق به نقض حریم هوایی توسط جنگنده‌های ترکیه

اقتصادنیوز؛ عملیات مشترک نیروهای عراقی روز دوشنبه نقض حریم هوایی این کشور توسط جنگنده های ترکیه را محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ این عملیات اعلام کرد: نقض حریم هوایی عراق توسط جنگنده های ترکیه اقدامی تحریک آمیز است که با تعهدات مرتبط با حسن همجواری منافات دارد و نقض آشکار حاکمیت عراق محسوب می شود.

این عملیات در بیانیه ای از ترکیه خواست نقض حریم هوایی عراق توسط جنگندههایش را متوقف کند و عنوان کرد: نقض حریم هوایی عراق توسط جنگنده های ترکیه را که شامگاه یکشنبه از طریق حرکت ۱۸ جنگنده این کشور از مرزهای ترکیه به سمت سنجار، مخمور،  الکویر،  اربیل و منطقه الشرقاط به عمق ۱۹۳ کیلومتر داخل حریم هوایی عراق و هدف قرار دادن یک اردوگاه پناهندگان در نزدیکی مخمور و سنجار رخ داد، محکوم می کنیم.

فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراقی افزود: جنگنده های ترکیه تا ساعات پایانی شب گذشته بار دیگر به مرزهای عراق نزدیک شدند که رفتاری تحریک آمیز محسوب می شود و براساس توافقنامه های بین المللی، با تعهدات حسن همجواری همخوانی ندارد و نقض آشکار حاکمیت عراق محسوب می شود.

ارتش عراق در بیانیه خود با تاکید بر اینکه ترکیه باید در راستای احترام و تعهد به منافع مشترک دو کشور، چنین تخلفاتی را متوقف کند و دست از تکرار آن بردارد، تاکید کرد: عراق برای همکاری میان دو کشور و کنترل اوضاع امنیتی در مرزهای مشترک دو کشور کاملا آماده است.

وزارت دفاع ترکیه صبح امروز(دوشنبه) اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور ۸۱ هدف وابسته به حزب کارگران کردستان را در چارچوب عملیات «پنجه عقاب» که ارتش ترکیه شب گذشته آغاز کرده، منهدم کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند