رییس کل نیروهای مسلح: ایران آمادگی پاسخ به هرگونه تهدیدی را دارد

کدخبر: 343251
اقتصاد نیوز: سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از بررسی مسائل حوزه دفاعی با حضور سرلشگر باقری و همچنین مسائل داخلی مجلس شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی امروز مجلس خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، محمدحسین فرهنگی در حاشیه جلسه غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزییات این جلسه با حضور در جمع خبرنگاران بیان کرد: جلسه امروز مجلس شورای اسلامی به صورت غیرعلنی برگزار شد، در بخش اول سردار سرلشگر باقری رییس کل نیروهای مسلح گزارشی را در خصوص مسائل دفاعی کشور مطرح کرده و در بخش دوم نیز مسائل داخلی مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: سرلشگر باقری در بخش اول گزارش دقیقی را در خصوص مزیت‌های دفاعی کشور و قدرت‌های نظامی کشورمان که در سطح منطقه در رتبه اول قرار دارد ارائه دادند. بنابر گزارش ایشان کشور ما آمادگی پاسخ به هرگونه تهدیدی را دارد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: در بخش دوم نیز در حوزه مسائل داخلی مجلس رییس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را ارائه کرده و پس از آن تعداد قابل توجهی از همکاران نیز نکته نظرات و بعضا انتقادات خود را مطرح کردند. از آنجا که جلسه به طول انجامید فرصت برگزاری بخشی از جلسه به صورت علنی و ارائه‌ی گزارش فراهم نشد. ان‌شاء‌الله در آغاز جلسه روز یکشنبه رییس مجلس شورای اسلامی نیز توضیحاتی را ارائه خواهند کرد.

وی در ادامه در خصوص زمان تشکیل کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی و انتخاب هیات رییسه آن بیان کرد: در بازه زمانی قبل از شکل‌گیری کمیسیون‌ها وزرا و مسئولان مربوطه با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و ارائه‌ی گزارش به نمایندگان فرصت تعامل و تبادل نظرات متقابل بین دو دستگاه را فراهم می‌کنند. در خصوص کمیسیون‌های تخصصی نیز شب گذشته تا ساعت حدود ۱.۵ بامداد کمیسیون مشترک هیات رییسه به همراه روسای شعب جلسه داشته و اعتراضات همکاران را بررسی کردند. در نهایت مباحثی نهایی شد و با نظر هیات رییسه و روسای شعب مبنای شکل‌گیری کمیسیون‌ها امتیازبندی می‌باشد. ان‌شاء‌الله تا پایان امروز عمده کمیسیون‌ها نهایی شده و ظرف چند روز آینده نیز مابقی آنها نهایی می‌شود.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: ان‌شاالله از هفته آینده نیز کمیسیون‌ها بعد از انتخاب هیات رییسه کار خود را آغاز می‌کند. در این فرصت نیز مسئولان و وزرا با حضور در صحن مجلس شورای اسلامی و ارائه‌ی گزارش با نمایندگان تبادل نظر و تعامل خواهند داشت و با دیدگاه‌های مجلس جدید نیز آشنا می‌شوند.

فرهنگی در ادامه با اشاره به تمایل مجلس یازدهم برای همکاری با ستاد نیروهای مسلح بیان کرد: سردار باقری در بخشی از صحبت‌های خود به محدودیت‌ها و مشکلات اشاره کردند و در عین حال افتخارات نظام‌ ما همواره این بوده که با همه محدودیت‌ها در زمینه‌های مختلف توانسته‌ایم به قدرت برتر منطقه و جهان تبدیل شویم. امیدواریم مجلس یازدهم بتواند در راستای تامین نیازهای اولیه ستاد نیروهای مسلح گام‌های موثری بردارد.

وی در پایان افزود: مجلس شورای اسلامی هفته آینده در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه جلسه علنی خواهد داشت و پس از آن حدود یک هفته نماینده‌ها برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود خواهند رفت.


 

از دست ندهید
بلیط هواپیما