چین اسیر موج دوم کرونا شد

کدخبر: 343252
در پی موج دوم شیوع ویروس کرونا در چین شهردار پکن نسبت به افزایش شمار مبتلایان و «وخامت شدید اوضاع» در این کلان‌شهر هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، سخنگوی شهرداری پکن در حالی وضعیت انتشار ویروس کرونا را «بسیار وخیم» عنوان کرده که از هفته گذشته تاکنون بیش از صد مورد جدید ابتلا به ویروس در پایتخت چین شناسایی و ثبت شده است.

این مقام مسئول در پایتخت چین که روز سه شنبه در حضور خبرنگاران سخن می‌گفت لزوم مبارزه با کرونا در پکن در کم‌ترین زمان ممکن را مورد تاکید قرار داد و گفت: «پایتخت باید همیشه یک گام از همه‌گیری ویروس جلوتر باشد و تدابیر قاطع،‌ جدی،‌ سخت و تعیین کننده‌ای را برای مهار بحران به کار بندد.»

این هشدار در حالی داده می‌شود که مقامات بهداشتی پایتخت چین روز دوشنبه از تعطیلی دو بازار عمده فروشی محصولات تازه به عنوان منشا شیوع دوباره ویروس کرونا و نیز قرنطینه ۱۰ محله مسکونی دیگر در پکن خبر داده بودند.

کلان‌شهر پکن با بیست و یک میلیون جمعیت به تازگی ظرفیت انجام تست‌های تشخیص بیماری کووید۱۹ را به بیش از ۹۰ هزار نفر افزایش داده است.

با توجه به افزایش یکباره شمار مبتلایان به ویروس کرونا در پایتخت چین که بسیاری از آن به عنوان «موج دوم» همه‌گیری بیماری کووید۱۹ یاد می‌کنند، سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه ضمن ابراز نگرانی نسبت به این موضوع اعلام کرد که اوضاع پکن را از نزدیک و به دقت دنبال می‌کند و احتمال دارد که کارشناسان دیگری را طی روزهای آینده به این کلان‌شهر اعزام کند.

مقامات بهداشتی در پایتخت چین روز سه شنبه از ثبت ۲۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی بیست و چهار ساعت گذشه خبر دادند که با این احتساب شمار مبتلایان به ویروس در پکن ظرف پنج روز گذشته به ۱۰۶ نفر افزایش پیدا می‌کند.

رسانه‌های محلی در پکن پیش از این از قرنطینه ۱۱ محله دیگر در ناحیه فنگتای واقع در جنوب کلان‌شهر پکن خبر داده و اعلام کرده بودند که یک بازار بزرگ فروش محصولات تازه در این ناحیه به عنوان منشا آلودگی به ویروس شناسایی و تعطیل شده است.

مسئولان بهداشتی در پکن پس از آن چهار مرکز بزرگ عرضه محصولات غذایی دریایی و گوشتی از جمله دو بازار بزرگ عمده فروشی به نام‌های «جیان‌فدی» و «جینگ شان» را برای ضد عفونی کامل و نمونه برداری از کارکنان و بازدیدکنندگان تعطیل کردند.

در پی افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در پکن،‌ مسئولان دولتی در پایتخت چین همچنین روز دوشنبه از تعطیلی مراکز فرهنگی و ورزشی خبر دادند.

به گزارش رسانه‌های محلی، برخی مراکز آموزشی از جمله مدارس ابتدایی و راهنمایی اجازه یافته‌اند که کلاس‌ها را با آموزش از راه دور ادامه دهند.

 

تیتر یک
  • جنگ پنهان تل‌آویو علیه برجام از سر گرفته خواهد شد؟

    تحلیلگران می گویند، عناصر تندرو در اسرائیل همچنان نقش اصلی را در زمینه برنامه هسته‌ای ایران ایفا می‌کنند و نتایج مثبت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما