کدخبر: ۳۴۳۲۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وضعیت قرمز برقی در چهار استان کشور

اقتصادنیوز : نقشه روزانه مصرف برق کشور منتشر و بر اساس آن مشخص شد کلانشهر مشهد و استانهای خراسان شمالی ،سمنان ،قزوین و کهگیلویه و بویراحمد امروز ۲۷ خرداد در محدوده قرمز مصرف قرار دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه خبری توانیر،نقشه روزانه مصرف برق کشور منتشر و بر اساس آن مشخص شد کلانشهر مشهد و استانهای خراسان شمالی ،سمنان ،قزوین و کهگیلویه و بویراحمد امروز ۲۷ خرداد در محدوده قرمز مصرف قرار دارند.

شرکت توانیر با انتشار نقشه پهنه‌بندی مصرف برق کشور در روز جاری از هموطنان ساکن در مناطق قرمزخواست با رعایت الگوی صحیح مصرف شرایط را برای بازگشت به وضعیت سبز و پایدار و جلوگیری از اعمال محدودیت فراهم کنند.

هموطنان در کلانشهر مشهد و استان‌های خراسان شمالی ،سمنان ،قزوین و گهگیلویه و بویراحمد لازم است برای بازگشت به شرایط سبز ،مصرف برق خود را به میزان ۱۰ درصد کاهش دهند تا ضمن عبور از وضعیت اضطرار، امکان بهره‌مندی همگانی مردم این مناطق از نعمت برق را به ویژه برای بیماران حاد تنفسی فراهم کنند.

استان‌های گیلان ،غرب مازندران ،مازندران ،گلستان ،خراسان‌های رضوی و جنوبی ،جنوب کرمان ،هرمزگان ،بوشهر ،خوزستان و کلانشهر اهواز ،کرمانشاه و قم امروز سه شنبه ۲۷ خرداد در شرایط زرد مصرف قرار دارند هموطنان در این مناطق با رعایت الگوی صحیح مصرف که عمده‌ترین آن تنظیم دمای کولرهای گازی روی عدد ۲۴ و استفاده از دور کند در کولرهای آبی است همچنین استفاده نکردن از وسایل پرمصرف مانند ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی ،اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه است ،مصرف برق خود را حداقل به میزان ۵ درصد کاهش داده و از شرایط زرد خارج و با بازگشت به شرایط سبز ،تابستان را با بهره‌مندی از برق مطمئن و پایدار به خوبی سپری کنند.

شرکت توانیر همچنین در این اطلاعیه از هموطنان ساکن در سایر کلان‌شهرها و استان‌های کشور که در محدوده سبز مصرف قرار دارند به لحاظ رعایت الگوی صحیح مصرف برق و فراهم آوردن امکان بهره‌مندی همگانی و بی‌دغدغه از نعمت برق به ویژه برای مراکز درمانی، قدردانی و تشکر کرد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند