فائوچی، عضو ارشد کارگروه کرونای کاخ سفید:

ما هنوز در موج اول کرونا قرار داریم

کدخبر: 343421
اقتصادنیوز؛ «آنتونی فائوچی» رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در آمریکا می‌گوید بر خلاف اینکه صحبت‌هایی از موج دوم ویروس «کووید۱۹» در ایالات متحده زده می‌شود اما این موج هنوز رخ نداده است.

به گزارش اقتصانیوز به نقل از فارس؛ فائوچی که عضو ارشد کارگروه کرونای کاخ سفید نیز هست، در مصاحبه با نشریه «وال‌استریت ژورنال» گفت: «مردم در حال صحبت کردن درباره موج دوم هستند. ما هنوز در موج اول قرار داریم».

به نوشته وبگاه «هیل»، وی برخی گزارش‌ها و ادعاهای مقامات آمریکایی را مبنی بر اینکه افزایش موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا نشانه انجام تعداد بیشتر آزمایش است، رد کرد.

این مقام آمریکایی پیشتر نیز هشدار داده بود کابوس کرونا به این زودی تمام نمی‌شود و شاید تا سال آینده اوضاع آمریکا عادی نشود.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد که از مجموع پنجاه ایالت در آمریکا تا کنون ۲،۲۰۸،۴۰۲ مبتلا به این بیماری و همچنین ۱۱۹،۱۳۲ مورد فوتی بر اثر آن گزارش شده است.

پیش‌بینی اخیر دانشگاه واشنگتن آمریکا نشان می‌دهد که شمار تلفات ناشی از بیماری کرونا در این کشور تا ماه آگوست امسال به ۱۴۵ هزار نفر خواهد رسید.

مقام درمانی آمریکا: ما هنوز در موج اول کرونا قرار داریم

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما