کدخبر: ۳۴۳۴۳۵ لینک کوتاه

آمریکا بشار اسد و همسرش را تحریم کرد

اقتصادنیوز؛ وزیر خارجه آمریکا از تحریم ده‌ها فرد و نهاد مرتبط با نظام حاکم در سوریه از جمله شخص رئیس جمهوری این کشور و همسر وی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا، امروز (چهارشنبه)‌، از تحریم ۳۹ شخص و نهاد مرتبط با سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این تحریم شامل «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه و «اسماء اسد» همسر او می‌شود.

مایک پامپئو در این خصوص گفت که رئیس جمهور سوریه دو گزینه دارد یا راه حل سیاسی یا تحریم‌های بیشتر.

پامپئو همچنین  گفت: «آمریکا، اعمال تحریم‌های بیشتری را علیه سوریه بررسی می‌کند. این اقدام پایان نخواهد یافت مگر تا زمان توقف جنگ بی‌رحمانه نظام سوریه علیه مردم این کشور».

وی در ادامه گفت: «به دنبال اقدامات بی‌رحمانه اسد و حامیان خارجی او، قانون سزار تحریم‌های شدیدی بر آنها  اعمال خواهد کرد».

به نوشته یک خبرنگار واشنگتن پست، این تحریم‌ همچنین شامل «ماهر اسد» برادر بشار اسد و «بشری اسد» خواهر او می‌شود.

کنگره آمریکا در تاریخ ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸ پس از سه سال کش و قوس بین دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات، طرح تحریم‌های خود علیه سوریه معروف به قانون «سزار» را به تصویب رساند.

مرحله اول تحریم‌ها قرار بود از امروز (۱۷ ژوئن) اجرایی شود. این قانون به دنبال اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه دولت سوریه و متحدان آن و شرکت‌ها و مؤسسات مرتبط با این کشور است. آمریکایی‌ها این قانون را که به زعم خود در «حمایت از غیرنظامیان سوری» است.

«بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در ارتباط با قانون سزار گفت که این اقدام، نشانه اسکیزوفرنی سیاسی آمریکاست که از یک سو تحریم‌های کمرشکن علیه سوریه تحمیل می‌کند و از تروریسم حمایت و منابع سوریه را به غارت می‌برد و از سوی دیگر برای وضعیت معیشت شهروندان سوری ابراز نگرانی می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند