ترامپ با تحریم‌های جدید کنگره موافقت کرد

کدخبر: 343530
رئیس جمهور آمریکا مصوبه کنگره این کشور برای تحریم مقامات چینی را امضاء کرد.
به گزارش ‌اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مصوبه کنگره که در آن خواستار تحریم مقامات چینی به دلیل نقض حقوق بشر شده بود را امضا کرد.

لایحه کنگره آمریکا به اتفاق آرا به تصویب رسیده بود خواستار تحریم مقامات چینی است که به ادعای آن در سرکوب مسلمانان استان سین‌کیانگ نقش داشته‌اند.

به گزارش یورونیوز،‌ دونالد ترامپ با صدور این بیانیه اظهار داشت از آنجایی که برخی از بخش‌های این لایحه ممکن است اختیارات او را به عنوان رئیس جمهوری در پیگیری دیپلماسی محدود کند، او این لایحه را تنها در سطح مشورتی و نه اجباری در نظر می‌گیرد.

ترامپ برخلاف رویه معمول برای اعلام امضای این لایحه مراسمی برگزار نکرد و کاخ سفید تنها به انتشار خبر آن بسنده کرد. این اتفاق در حالی رخ داده که به نقل از روزنامه‌های آمریکایی در بخش‌هایی از کتاب رو به چاپ جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از همتای چینی خود خواسته بوده برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 به او کمک کند.

از دیگر مطالب مطرح در کتاب جان بولتون این است که ترامپ در حاشیه نشست اجلاس گروه 20 در ژوئن 2019 در دیدار خود با رئیس جمهوری چین، به شی جین پینگ گفته است اقدام چین در خرید محصولات کشاورزی از کشاورزهای آمریکایی می‌تواند روی نتیجه انتخابات اثرگذار باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما