کدخبر: ۳۴۳۷۳۶ لینک کوتاه

نیوزویک گزارش داد؛

حذف پست‌های نازیستی کمپین ترامپ در فیسبوک

اقتصادنیوز؛ شبکه اجتماعی «فیسبوک» روز پنجشنبه تعدادی از مطالب ارسال شده از سوی کمپین انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را به‌خاطر نقض قوانین این شرکت، حذف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ فیسبوک مطلب کمپین انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا که شامل تصویر یکی از نمادهای حزب نازی آلمان بود را حذف کرد.

به نوشته نشریه «نیوز ویک»، یکی از این مطالب حاوی عکسی بود که در آن یک مثلث سرخ وارونه قرار داشت. این علامت، دهه‌ها پیش توسط حزب نازی برای مشخص کردن زندانیان سیاسی استفاده می‌شد.

کمپین ترامپ در این مطلب نوشته بود گروه «آنتیفا» باید به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته شود زیرا آن‌ها در حال نابود کردن شهرهای آمریکا و ایجاد شورش هستند. همچنین از تمام شهروندان آمریکایی می‌خواهد در کنار ترامپ و در مقابل آنتیفا قرار بگیرند.

فیسبوک و ترامپ

سخنگوی فیسبوک درباره حذف این پیام به نیوز ویک گفت: «ما این مطالب را به‌خاطر نقض سیاست‌های ما علیه نفرت‌پراکنی سازمان‌یافته حذف کردیم. سیاست ما استفاده از نمادهای گروه‌های مروج نفرت جهت شناسایی زندانیان سیاسی، بدون محکوم کردن آن را ممنوع می‌داند».

مدیر کمپین «ترامپ ۲۰۲۰» در دفاع از درج این مطلب در فیسبوک گفت، این نماد یکی از علامت‌هایی است که توسط آنتیفا مورد استفاده قرار می‌گیرد و در فیسبوک نیز یکی از «شکل‌های» (ایموجی) متداول محسوب می‌شود.

حزب نازی آلمان از مثلث سرخ وارونه برای مشخص کردن کمونیست‌ها، لیبرال‌ها، سوسیال دموکرات‌ها، فراماسون‌ها و دیگر مخالفان خود در میان زندانیان استفاده می‌کرد.

«مارک زاکربرگ» بنیان‌گذار و مدیر شبکه اجتماعی فیسبوک پیش‌تر گفته بود با این‌که پیام‌های ترامپ  «تفرقه‌افکنانه» و «آتش‌افروزانه» هستند فیسبوک تلاش می‌کند تا حد ممکن در حمایت از آزادی بیان، سخنان او را حذف نکند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند