گزارش المیادین؛

سفر محرمانه رئیس اطلاعات ترکیه به عراق فاش شد

کدخبر: 343764
اقتصادنیوز؛ شبکه المیادین لبنان گزارش داد که رئیس اطلاعات ترکیه هفته گذشته به صورت محرمانه به عراق رفته و با مقاماتی در بغداد دیدار کرده است.
شبکه المیادین لبنان گزارش داد که هاکان فیدان، رئیس اطلاعات ترکیه (میت) هفته گذشته طی سفری که به بغداد داشته، با مقامات عراقی دیدار کرده است.

این شبکه به نقل از خبرنگار مستقر خود در بغداد امروز جمعه گزارش داد که رئیس اطلاعات میت طی این سفر درباره پرونده گروهک «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) با مقاماتی دیدار کرده است.

طرف ترکیه‌ای در این دیدارها گفته است که ما اطلاعاتی داریم مبنی بر اینکه شبه نظامیان کُرد سوری موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) وارد عراق می‌شوند.

ارتش ترکیه طی دو روز اخیر مواضع و پایگاه‌های عناصر پ.ک.ک را هدف حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار داده است. این حملات طی امروز نیز جمعه نیز ادامه یافت و ترکیه اقدام به انجام هلی‌برن کرده است.

  این اقدام آنکارا با اعتراض بغداد مواجه شده و وزارت خارجه عراق طی دو روز، سفیر ترکیه در بغداد را احضار و مراتب «اعتراض شدید» خود را از حملات ترکیه به داخل مرزهای خود اعلام کرده است.

ترکیه در توجیه حملات هوایی خود آن را دفاع از خود دانسته و از دولت عراق و حکومت اربیل خواسته با تروریست‌ها و عناصر خرابکاری که در شمال عراق مستقر هستند، مقابله کنند.

وزارت خارجه عراق همچنین سفیر ایران در بغداد را نیز در اعتراض به آنچه حملات توپخانه‌ای ایران به مناطق مرزی خوانده، احضار کرده و از تهران خواسته به حاکمیت عراق احترام بگذارد

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما