نجات خانقین از خطر سقوط؛ ناکامی داعش در تصرف این شهر!

کدخبر: 343809
اقتصادنیوز: سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) بامداد شنبه اعلام کرد که نیروهای این گروه جمعه شب مانع نفوذ عناصر گروهک تروریستی داعش به خانقین در شرق این کشور شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اینترنتی الحشد الشعبی در این عملیات، هنگ سوم تیپ ۲۳ الحشد الشعبی تلاش تروریست‌های داعشی برای ورود به منطقه "عالیوه" در شهرستان "خانقین"  را خنثی کردند.

براساس این گزارش، نیروهای الحشد الشعبی (بسیج مردمی) با باقیمانده داعش درگیر شدند که در جریان آن یک تن از تروریست‌ها زخمی شد.

عناصر گروه تروریستی داعش یکشنبه گذشته نیز در حمله به روستای «میخاس» در شمال «خانقین» و در استان دیاله ۶ نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

در ماه‌های اخیر، حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در منطقه میان استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین و دیاله معروف به «مثلث مرگ» افزایش یافته است.

عراق در ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، با بازپس‌گیری مناطق اشغال شده به دست داعش که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر این گروه تروریستی را اعلام کرد.

با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی عراق است و در دو ماه گذشته به حملات خود علیه غیر نظامیان و نیروهای امنیتی عراق شدت بخشیده است.

نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در این مدت که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده بیش از ۶۰ عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

تیتر یک
  • اندازه شکاف دلار آزاد و سنا نصف اندازه شکاف یورو است

    قیمت متوسط دلار متشکل از هفته دوم تا هفتم سال جدید ۱۴ درصد افت کرد و قیمت یورو متشکل نیز حدود ۱۰ درصد پایین آمد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما