کدخبر: ۳۴۳۸۱۳ لینک کوتاه

واشنگتن پست خبر داد؛ نزدیک شدن نفتکش جدید ایرانی به سواحل ونزوئلا+نقشه

اقتصادنیوز: واشنگتن پست بامداد شنبه نوشت: ایران علاوه بر پنج نفتکش قبلی، یک نفتکش دیگر راهی آب‌های ونزوئلا کرده و این کشتی نیز به زودی به سواحل ونزوئلا می‌رسد.

 

واشنگتن پست: نفتکش ایرانی به سواحل ونزوئلا نزدیک می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نوشته این رسانه آمریکایی، نفتکش گلسان (Golsan) به سمت سواحل ونزوئلا در حال حرکت است و "راس دالان" رییس شرکت سرمایه گذاری مستقر در میامی می‌گوید: این نفتکش قطعاتی را برای ادامه تعمیر پالایشگاه‌های ونزوئلا حمل می‌کند.

دالان افزود: انتظار می‌رود که نفتکش ایران روز یکشنبه و یا دوشنبه در بنادر ونزوئلا لنگر بیاندازد.

پیش از این پنج نفتکش ایران حامل مواد سوختی با نام‌های فارست، فاکسون، پتونیا، فروچون و کلاول وارد بنادر ونزوئلا شده بودند.

براساس داده‌های مرکز ترافیک دریایی، نفتکش گلسان در ۱۷ مه سال جاری (۲۸ اردیبهشت) بندر شهید رجایی ایران را به مقصد آب‌های غربی ترک کرد و هم اکنون سرعت آن حدود ۱۳.۱ گره دریایی است. هر گره دریایی برابر با ۱۸۵۲ متر بر ساعت است.

نفتکش گلسان که ساخت سال ۱۹۹۸ است، هم اکنون با پرچم جمهوری اسلامی ایران مشغول حمل مواد سوختی است.

ورود نفتکش‌های ایران به بنادر و پالایشگاه‌های ونزوئلا در حالی ادامه دارد که پیش از این دولت آمریکا برای از بین بردن اتحاد جدید اقتصادی میان تهران و کاراکاس تهدید به اقدام برای ممانعت از رسیدن این نفتکش‌ها به سواحل ونزوئلا کرده بود.

با رسیدن نفتکش‌های ایران به ونزوئلا، مقام‌های دولتی و نظامی کاراکاس از همبستگی مردم ایران برای ارسال سوخت به این کشور تشکر کرده و وعده ادامه روابط برادرانه میان دو کشور دادند.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند