کدخبر: ۳۴۳۸۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

استاندار کرمانشاه:

کمتر از یک چهارم مردم مسائل بهداشتی را رعایت می‌کنند

استاندار کرمانشاه بااشاره به اینکه وضعیت شیوع کرونا در این استان قرمز است، گفت: براساس برآوردهای انجام شده اکنون کمتر از ۲۵ درصد کرمانشاهی‌ها مسایل بهداشتی موردنظر را رعایت می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند جمعه شب در برنامه «رو در رو» شبکه زاگرس اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد مردم کرمانشاه در ابتدای شروع این بیماری و در ایام نوروز مسایل بهداشتی را رعایت می‌کردم اما اکنون توجه آنان به این نکات به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی های لازم برای بستری هزار بیمار به صورت همزمان در استان انجام شده است، گفت: اکنون وضعیت کرونا در کرمانشاه بسیار خطرناک است و براساس پیش بینی های وزارت بهداشت به زودی به پیک این بیماری خواهیم رسید.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه اکنون ۳۹۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کرمانشاه بستری هستند، گفت: باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا در اوج شیوع این بیماری میزان مرگ و میر افزایش پیدا نکند.

بازوند با تاکید بر اینکه باید با همکاری مردم این بیماری را کنترل کنیم، گفت: برای ایجاد محدودیت ها و مقابله با این بیماری باید هم به فکر جان مردم باشیم و هم مانع تامین آنها نشویم.

وی از برگزاری آیین های عزا و عروسی به عنوان یکی از معضلات شیوع بیماری یاد کرد و اظهارداشت: آرامستان‌های سطح استان را تعطیل و برگزاری مراسم تشییع جنازه را کنترل کردیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه فعالیت تالارهای پذیرایی کماکان ممنوع است، گفت: باتوجه به مشکلات اقتصادی پیش آمده برای تالارهای پذیرایی در صورتی که این اصناف با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند در روزهای آینده مجوز فعالیت برای آنها صادر خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند