تخلف نهاد ریاست جمهوری در ساخت‌وساز یک ملک

کدخبر: 343909
شهردار منطقه یک تهران تایید کرد که تخلف ساخت و ساز در ملکی متعلق به نهاد ریاست جمهوری صورت گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سیدحمید موسوی شهردار منطقه یک تهران، درباره موضوع ساخت و ساز غیرقانونی برای خانه حسن روحانی رئیس‌جمهور در منطقه جماران اظهار داشت: تخریب ملک انجام گرفته مربوط به رئیس‌جمهور نیست بلکه متعلق به نهاد ریاست جمهوری است.

وی افزود: در سال 98، نهاد ریاست جمهوری نسبت به تکمیل ساخت و ساز در این ملک اقدام کرده بود و درخواست اخذ پروانه از شهرداری تهران داشت.

شهردار منطقه یک تهران با اشاره به اینکه کاربری این ملک مسکونی است و به هیچ عنوان باغ نیست،‌گفت:‌بر اساس ضوابط طرح تفصیلی این ملک دارای تراکم 300 درصد است و بر اساس ضوابط طرح ویژه مصوب ساماندهی محدوده جماران طرح ارائه شده به صورت دو طبقه روی زمین و سه طبقه زیر زمین ارائه شده که  منطبق بر ضوابط طرح تفصیلی است.

موسوی خاطرنشان کرد: با این وجود مأموران شهرداری اخیراً متوجه شدند که این طبقه برخلاف ضوابط مصوب ساخته شده است و مأموران اجرائیات نسبت به تخریب آن اقدام کردند.

واکنش یک عضو شورای شهر به ملک غیرقانونی 

با اینحال، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران نیز در پیامی که در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرده است اظهار داشت: ساخت و ساز غیرقانونی برای خانه حسن روحانی انجام گرفته است.

روحانیی

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما