واکنش سفیر روسیه در لبنان به اعتراضت اخیر؛

برخی روی فتنه بیشتر از جنگ حساب باز کرده‌اند

کدخبر: 343921
اقتصادنیوز؛ «الکساندر زاسپکین» سفیر روسیه در لبنان در واکنش به اعتراضات اخیر لبنان گفت: رویارویی اسرائیل با محور مقاومت سال‌هاست که وجود دارد اما در چارچوب قواعد درگیری شناخته شده است اما برخی روی فتنه در لبنان بیشتر از جنگ حساب باز کرده‌اند.

سفیر روسیه: برخی روی فتنه در لبنان بیشتر از جنگ حساب باز کرده‌اند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «الکساندر زاسپکین» سفیر روسیه در لبنان در واکنش به اعتراضات اخیر لبنان، از تلاش عده‌ای برای فتنه‌انگیزی در این کشور خبر داد.

وی تصریح کرد: وضعیت در لبنان نسبت به وضعیت در سوریه کاملا متفاوت است، نفوذ در سوریه یک امر است و نفوذ در لبنان امری دیگر. همیشه گفته‌ایم که لبنان کشور تعادل است و ما همه قوای (طرف‌های) لبنانی را حمایت می‌کنیم. روسیه امکانات بسیاری دارد اما به خاطر نزاع ژئوپلیتیک در منطقه قصد مبالغه نداریم. ما در سوریه حضور داریم و لبنان بخشی از این درگیری چند ساله است.

به گزارش وبگاه «النشره» زاسپکین افزود، مشکل لبنان اقتصادی است و امکانات روسیه در این موضوع تقریبا ضعیف است و نمی‌تواند از این در وارد شود. مسکو تصمیم سران لبنان و طرح نجات برای سروسامان دادن به این وضعیت را تأیید می‌کند.

وی در ادامه گفت: ما همواره مسأله جنگ‌ طی سال‌های اخیر را بررسی کرده‌ایم و در این مدت شاهد هیچ تغییر یا برآورد اساسی نبوده‌ایم که بر شیوه اسرائیل در قبال لبنان یا منطقه تأثیر بگذارد. رویارویی اسرائیل با محور مقاومت سال‌هاست که وجود دارد اما در چارچوب قواعد درگیری شناخته شده است اما برخی روی فتنه در لبنان بیشتر از جنگ حساب باز کرده‌اند. وضعیت لبنان واقعا خطرناک است و مسأله فتنه، امری کشنده برای لبنان است.

زاسپکین سپس تصریح کرد، روسیه روابطی قوی با سوریه دارد اما در خصوص لبنان این موضوع فرق می‌کند زیرا طبقه سیاسی در لبنان تقسیم شده است. روسیه با تحریم‌های آمریکا مقابله می‌کند و در تحریم «سزار» با موارد پیشین تفاوتی نمی‌بیند مگر اینکه دایره تحریم گسترده‌تر شده است. سوریه، ایران و روسیه پیشتر هم با تحریم‌ها مقابله کرده‌اند و همکاری با سوریه در مرحله پیش رو بیشتر خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما