اعلام نام ۹ شهرستان خوزستان که در فهرست قرمز قرار دارند

کدخبر: 344085
​اقتصادنیوز: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ۹ شهرستان در استان خوزستان را از زمره مناطق قرمز از نظر شیوع کرونا اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا  به مثل از دانشگاه علوم پزشکی اهواز دکتر فرهاد ابول نژادیان اظهار داشت: مطابق برآوردها و در نتیجه‌ی بررسی نرخ موارد بستری مبتلایان به کرونا تا تاریخ ۳۰ خرداد ۹۹ شهرهای آبادان، امیدیه ، اندیمشک، ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و مسجدسلیمان در وضعیت قرمز قرار دارند. 

وی افزود:  در حال حاضر شهر اهواز از وضعیت قرمز خارج و به وضعیت زرد با میزان متوسط خطر تغییر وضعیت داده است.

وی اضافه کرد: با توجه به ماهیت اپیدمی، وضعیت تمام شهرها شکننده و به صورت مستقیم متاثر از رفتار مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است بنابراین مردم در شهرهایی که اکنون در وضعیتی با میزان خطر کمتر قرار دارند نیز کماکان باید نسبت به رعایت مسائل بهداشتی اهمیت ویژه قائل شوند.

ابول نژادیان ادامه داد: مجددا تاکید می‌کنیم استفاده از ماسک در همه ادارات و مکان‌های عمومی باید اجباری شود تا میزان انتقال ویروس در جامعه کاهش یابد و امیدواریم همکاری لازم در این زمینه انجام پذیرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: درحال بررسی شرایط به ویژه در شهرهای قرمز استان هستیم تا اگر نیاز به برخی مداخلات جدی‌تر و اعمال برخی محدودیت‌ها باشد به ستاد استانی مدیریت کرونا پیشنهادات لازم منتقل شود.

خوزستان دربحث شیوع بیماری کرونا  از یک ماه پیش در وضعیت قرمز قرار گرفته است و در روزهای اخیر تعداد مبتلایان این استان به نحو چشمگیری افزایش یافته است.

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز  بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان را ناشی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف، مردم و ادارات و همچنین افزایش بیماریابی عنوان کرده‌اند.

تیتر یک
  • تمام بازارها منفی شدند

    اقتصادنیوز: امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ در دومین روز هفته،‌ تمام بازارها در جهت منفی حرکت کردند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما