کدخبر: ۳۴۴۱۲۱ لینک کوتاه

۳۳هزار نفر در یک روز مبتلا شدند؛

اوج‌گیری دوباره ویروس کرونا در آمریکا

اقتصادنیوز؛ بنابراعلام دانشگاه جانز هاپکینز در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای بیش از ۳۳ هزار نفر به ویروس کرونا، مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته در آمریکا به دو میلیون و ۲۵۴ هزار و ۸۵۵ نفر رسید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس؛ دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (یکشنبه) اعلام کرد که ظرف 24 ساعت گذشته با مرگ 607 نفر دیگر، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به 119 هزار و 719 نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در شبانه روز گذشته، ابتلای 33 هزار و 583 مورد جدید به کرونا در ایالات متحده آمریکا مورد تأیید قرار گرفت تا شمار کلی مبتلایان به «کووید-19» در آمریکا به دو میلیون و 254 هزار و 662 نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار و ارقام یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان روزانه به کرونا در آمریکا از زمان شیوع این ویروس، به بالاترین میزان رسیده است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، مجموع مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا را دو میلیون و 330 هزار و 578 نفر و مجموع قربانیان این ویروس در این کشور را 121 هزار و 980 نفر گزارش کرده است. ایالت نیویورک با 410 هزار و 434 مورد ابتلا و 31 هزار و 174 مورد فوتی همچنان کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا است.

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم هشت میلیون و 770 هزار و 629 نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از آن میان 464 هزار و 39 نفر جان خود را از دست داده‌اند و چهار میلیون و 347 هزار و 645 نفر نیز بهبودی یافته‌اند. آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار و ارقام مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند