کدخبر: ۳۴۴۲۷۶ لینک کوتاه

دولت وفاق اظهارات سیسی را "اعلام جنگ" خواند

اقتصادنیوز: وزارت خارجه روسیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد، سرگئی لاوروف در تماس تلفنی با وزیر خارجه مصر به بررسی وضعیت لیبی پرداخت و در این تماس بر عدم وجود راه حل نظامی تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در بیانیه وزارت خارجه اظهار کرد: سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و سامح شکری، همتای مصری‌اش دیدگاه‌هایشان را درباره وضعیت لیبی رد و بدل کردند.

آنها بر عدم حل نظامی بحران این کشور تاکید کردند و گفتند: هیچ راه حل‌ دیگری به جای توقف فوری و دائمی درگیری‌ها و آغاز گفت‌وگو با همه طرف‌های لیبیایی برای توافق بر سر توافقات قابل قبول درباره جنبه‌های راهکار مسالمت‌آمیز همسو با نتایج کنفرانس برلین وجود ندارد.

از سوی دیگر، شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی امروز مخالفت خود را با اظهارات عبدالفتاح سیسی،‌ رئیس‌جمهوری مصر درباره حمایت از ارتش "ملی" (نیروهای شرق لیبی) اعلام کرد و گفت: حمایت از شبه‌نظامیان و کودتاگران مردود بوده و اقدامی خصمانه و به مثابه "اعلام جنگ" است.

در این بیانیه آمده است: به همه یادآور می‌شویم دولت وفاق ملی تنها نماینده قانونی دولت لیبی است و حق تعیین نوع و شکل توافقات و ائتلاف‌ها را دارد.

رئیس‌جمهوری مصر در اظهاراتی جدید گفته است: هرگونه مداخله مستقیم مصر در این کشور مشروعیت بین‌المللی پیدا کرده است. سیسی از ارتش مصر خواست برای عملیات نظامی در خارج از کشور آماده باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند