شمار تلفات کرونا در آمریکا از ۱۲۲ هزار نفر فراتر رفت

کدخبر: 344283
اقتصادنیوز: آخرین آمارها نشان می دهد که مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۲ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۷۲۲ رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وبگاه وُرلد میترز که آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در جهان را اعلام می‌کند، درباره آمریکا نوشت که شمار قربانیان ویروس کرونا (کووید ۱۹) در آمریکا با افزایش قابل توجهی در شبانه روز گذشته از مرز ۱۲۲ هزار نفر هم فراتر رفته است.

وبگاه وُرلد میترز در این خصوص اعلام کرد: آخرین شمار مبتلایان به این ویروس ۲ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۷۲۲ نفر و تعداد قربانیان نیز به ۱۲۲ هزا و ۵۸ تَن افزایش یافته است.

بر اساس اعلام خبرگزاری آناتولی، آمریکا با این آمار در صدر فهرست کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان قرار دارد.

گزارش خبرگزاری آناتولی در این خصوص می افزاید: ایالت نیویورک دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا به شمار می‌رود. تاکنون در این ایالت ۴۱۰ هزار و ۴۳۴ مورد ابتلا و ۳۱ هزار و ۱۷۴ مورد مرگ ناشی از این ویروس ثبت شده است. همچنین ایالت کالیفرنیا با بیش از ۱۷۵ هزار و ایالت نیوجرسی نیز با بالغ بر ۱۷۲ هزار بیمار کرونایی در رده‌های بعدی قرار دارند.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیشتر در تلاش برای کوچک شمردن آمار تلفات کرونا در گام اول ادعا کرده بود که ۸۰ تا ۹۰ هزار نفر و سپس مدعی شده بود که نهایتاً ۱۰۰ هزار نفر بر اثر کووید -۱۹ در این کشور جان خود را از دست خواهند داد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما