کدخبر: ۳۴۴۳۱۵ لینک کوتاه

روح‌الله حسینیان: جمهوری اسلامی هیچ انگیزه‌ای برای کشتن منصوری نداشت

روح‌الله حسینیان از اعضای جبهه پایداری تاکید کرد که جمهوری اسلامی هیچ انگیزه عقلایی برای کشتن منصوری نداشت و اتفاقا یکی از انگیزه‌ آنهایی که منصوری را کشته‌اند از بین بردن منافع جمهوری اسلامی بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز، روح‌الله حسینیان درباره علت جوسازی رسانه‌های غربی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به «نامه‌نیوز» گفت: «به‌طور کلی غربی‌ها در این موقعیت زمانی به‌دنبال موج‌سواری بر خبری هستند که بتوانند تظاهرات‌ها و نابسمانی‌های داخلی خود را تحت‌الشعاع قرار دهند. واقعیت این است که غربی‌ها نشان داده‌اند تحمل مخالفان خود را ندارند و مردم کشورهای غربی به شدت از دولت‌هایشان ناراضی هستند. طبیعی است که آنها می‌خواهند با هجمه به سمت جمهوری اسلامی و داغ‌کردن یک خبر پرسروصدا بحران‌های عظیم خود را به حاشیه ببرند».

او در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توان گفت سرویس‌های امنیتی-اطلاعاتی غرب قاضی منصوری را کشته باشند، اظهار کرد: «من که شخصا در چندین کنفرانس بین‌المللی شرکت کرده‌ام از رفتار پلیس بین‌الملل با متهمان اطلاع دارم. پلیس بین‌الملل متهمان را چنان شکنجه می‌کند که بسیاری از آنها زیر آن شکنجه‌ها جان می‌دهند. به صورت می‌توان گفت که پلیس بین‌الملل در مواردی برای کسب اطلاع از موضوعی به خصوص آن قدر متهمان را مورد ضرب و ستم و آزار و اذیت قرار داده است که آنها جان خود را از دست داده‌اند. من تصور می‌کنم کشته‌شدن آقای منصوری هم مربوط به پلیس بین‌الملل است و انشگت اتهام به سمت این نهاد است».

حسینیان درباره علت آنکه جمهوری اسلامی هیچ دلیلی برای کشتن منصوری نداشته است، تصریح کرد: «برای جمهوری اسلامی زنده‌بودن آقای منصوری مهم بود زیرا در صورتی که او به کشور بازمی‌گشت یا به کشور آورده می‌شد، امکان آن وجود داشت که شواهد و قرائنی در پرونده مالی مطروحه کشف شود و حتی اموال برده شده به بیت‌المال بازگردد و چه‌بسا اگر منصوری دادگاهی می‌شد بسیاری از زوایای پنهان پرونده اقتصادی اخیر کشف می‌شد. جمهوری اسلامی هیچ انگیزه عقلایی برای کشتن منصوری نداشت و اتفاقا یکی از انگیزه‌ آنهایی که منصوری را کشته‌اند از بین بردن منافع جمهوری اسلامی بوده است».

این شخصیت سیاسی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر آنکه چه‌قدر این فرضیه که نیروهای منافقین در کشتن منصوری نقش داشته‌اند، گفت: «به هرحال راه تحلیل بسته نیست و می‌تواند یکی از تحلیل‌ها این باشد که باتوجه به تجربه تاریخی منافقین در قتل منصوری دست داشته‌اند اما به نظر من متهم اصلی در این پرونده پلیس بین‌الملل است».

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند