کدخبر: ۳۴۴۳۹۳ لینک کوتاه

تلفات کرونا در آمریکا به ۱۲۰هزارنفر رسید

اقتصادنیوز؛ طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ ۲۵۰ نفر دیگر، مجموع قربانیان کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۱۹ هزار و ۹۶۹ نفر رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در 24 ساعت گذشته با مرگ 250 نفر دیگر، مجموع قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا به مرز 120 هزار نفر نزدیک شد.

مروری بر آمار و ارقام گذشته دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد که از زمان شیوع «کووید-۱۹» تاکنون، کمترین میزان مرگ و میر روزانه مرتبط با کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده است.

از طرف دیگر، مرکز جانز هاپکینز گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ابتلای ۲۵ هزار و ۲۱۳ مورد جدید به ویروس کرونا در آمریکا مورد تأیید قرار گرفت تا مجموع آمار مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور به دو میلیون و ۲۷۹ هزار و ۸۷۵ نفر برسد.

با مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار و ارقام یک روز قبل این مرکز، شاهد کاهش نسبی مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا هستیم.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را دو میلیون و ۳۵۶ هزار و ۶۵۷ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۲۲ هزار و ۲۴۷ نفر گزارش کرده است. ایالت نیویورک با ۴۱۱ هزار و ۲۶۴ مورد ابتلا و ۳۱ هزار و ۲۱۵ مورد فوتی، همچنان کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا است.

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم هشت میلیون و ۹۲۸ هزار و ۶۵۲ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از آن میان ۴۶۷ هزار و ۶۷۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند و چهار میلیون و ۴۱۹ هزار و ۷۱۷ نفر بهبود یافته‌اند. آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان را دارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند