کتاب «هنر معامله؛ قصه ناگفته ملانیا ترامپ» منتشر شد؛

«همسر یا همدست؟»؛ افشای راز بزرگ رابطه نامتعارف ترامپ و ملانیا

کدخبر: 344461
اقتصادنیوز: ماری جردن، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست به تازگی کتابی با عنوان «هنر معامله؛ قصه ناگفته ملانیا ترامپ» منتشر کرده و با ارائه مستندات و ارجاع به حقایق رفتاری رئیس‌جمهور و بانوی اول آمریکا، سعی در افشای یک راز بزرگ دارد؛ ملانیا، چهره مرموز کاخ سفید، بیش و پیش از آنکه همسر دونالد باشد، همدست اوست.

به گزارش اقتصادنیوز؛ ماری جردن در مراسم رونمایی از کتابش می‌گوید:  آیا دونالد و ملانیا ترامپ عاشق هستند یا در یک ازدواج مصلحتی و تسهیلاتی به سر می‌برند؟ البته که عشق مفهومی پیچیده است و درباره دونالد ترامپ بسیار پیچیده‌تر.

جردن که با ثبت‌کننده آمدوشدها در کاخ سفید مصاحبه کرده است، دریافته که این زوج اگرچه اغلب در یک ساختمان هستند اما به ندرت در کنار یکدیگر دیده می‌شوند و همواره در دو اتاق مجزا می‌خوابند.

ملانیا هرگز با ترامپ به زمین گلف وست‌وینگ نرفته چرا که او گلف را دوست ندارد. بلکه از تنهایی‌اش در حوض آب گرم لذت می‌برد. «ملانیا تنهاست، ترامپ تنهاست، و هر دو از این جدایی کاملاً راضی و خشنود هستند.»

«همسر یا همدست؟»؛ افشای راز بزرگ روابطه نامتعارف ترامپ و ملانیا

اعتماد به معامله

با وجود این رابطه خشک و غیرعاشقانه، ترامپ بعنوان  مردی که به ندرت به اطرافیان اعتماد می‌کند، نسبت به همسرش ملانیا اعتماد کامل دارد. چراکه در این بین یک پیوند مستحکم وجود دارد: «آن‌ها در همان ابتدای امر یک توافق کرده‌اند، دونالد قرار نیست مانند همسر زمان زیادی در کنار ملانیا بگذراند و ملانیا نیز از این شرایط کاملا خرسند است.

ازدواجی غیرارتودوکس، زندگی جداگانه، اما در محافل رسمی که نیاز است، در کنار یکدیگر هستند. چیزی مشابه فرانکلین و النور روزولت، اما مقایسه ملانیا و النور همینجا پایان می‌یابد. ملانیا نائوس، مدل اسلوونیایی دومین بانوی اول متولد خارج از آمریکا است و به‌رغم جلب توجه فراوان رسانه‌ها در قرن 21، «ملانیا به طرز شیطنت‌آمیزی ابله‌نما است».

سهم‌خواهی ملانیا

ماری جردن که در سال 2003 برنده جایزه پولیتزر شده است، برای نوشتن این کتاب بیش از 100 مصاحبه انجام داده است و چهره‌ای از ملانیا ارائه می‌دهد که با تصورات عمومی متفاوت است؛ بعنوان مثال ملانیا در سال 2016 پس از پیروزی ترامپ در انتخابات، با تاخیر به جشن کاخ سفید پیوست، چرا که خواستار مذاکره مجدد درباره برخی بندهای معامله‌ای بود که با دونالد قبل از ریاست‌جمهوری انجام داده بود و حالا خواهان سهم بیشتری شده بود.

ملانیا تعداد کمی کارمند دارد که همگی تعهدنامه صریح عدم افشا امضا کرده‌اند و ماری جردن دستیابی به اطلاعات دقیقی از بانوی اول مرموز کاخ سفید را سخت‌ترین چالش کاری خود می‌داند.

خبرنگار واشنگتن‌پست در مصاحبه دیگری می‌گوید: ملانیا همیشه در صدر اخبار است، همه او را می‌شناسند، اما هیچ اطلاعات پایه‌ای از وی در دست نیست. یک عکاس معروف او را به «شبح ناشناخته» تشبیه کرده است؛ همه او را می‌شناسند اما نه واقعاً».

مترجم: علی آزادی

ملانیا

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما